Джокович и Чилич прескочиха втори кръг в Рим

Следващият съперник на сърбина е Алберт Рамос

Четирикратният шампион Новак Джокович (Сърбия) и поставеният под номер 4 в схемата Марин Чилич (Хърватия) се класираха за третия кръг на турнира от сериите Мастърс в Рим с награден фонд 5.44 милиона евро.

Джокович, който е 11-и поставен, победи Николаз Басилашвили (Грузия) с 6:4, 6:2 за 77 минути. Следващият съперник на сърбина е Алберт Рамос (Испания), който елиминира номер 8 Джон Иснър (САЩ) с 6:7(5), 7:6(2), 7:6(5) за 2:52 часа. Двамата си размениха само по един пробив в мача в третия сет, а Иснър наниза 30 аса, но това не му беше достатъчно.

Номер 4 Чилич спечели срещу Райън Харисън с 6:7(3), 6:1, 7:6(1). Двубоят беше прекратен снощи в тайбрека на първия сет и се доигра днес.

Номер 7 Кевин Андерсън (Южна Африка) отпадна във втория кръг. Той загуби първия сет срещи Аляж Бедене (Словения) с 4:6, след което прекрати участие заради контузия. Десетият поставен Пабло Кареньо Буста (Испания) продължава в третия кръг след успех срещу Стийв Джонсън (САЩ) с 6:4, 2:6, 6:4 за 2:04 часа.