Любо Ганев: Световното ще бъде изпит, който ще вземем с отличен

Любо Ганев: Световното ще бъде изпит, който ще вземем с отличен

БФВ ще отпусне около 10 000 безплатни билета за деца за мачовете, на които ще бъдат домакини Русе, Варна и София

Предстоящото световно първенство по волейбол за мъже през септември тази година ще бъде изпит за всички нас, който обаче съм сигурен, че ще вземем с отличен, за да имаме шансове да домакинстваме и други големи спортни събития. Това заяви в Русе Любо Ганев - член на Управителния съвет на Българската федерация по волейбол в присъствието на Данчо Лазаров - председател на Управителния съвет на БФВ, и на кмета на града Пламен Стоилов. Както е известно, Русе ще бъде домакин на сблъсъците от Група Б, в която са отборите на Бразилия, Канада, Франция, Египет, Китай и Холандия. Мачовете ще се играят между 12 и 18 септември. Стоилов заяви, че досега Русе не е бил домакин на подобно грандиозно събитие, като градът ще бъде презентиран пред милиарди зрители. "Изказвам своята признателност към Данчо Лазаров и Любо Ганев за доверието към Русе", заяви Стоилов.

Той обясни, че с негова заповед е сформирана работна група, която да работи по подготовката за домакинството. "Ще направим така, че Русе през септември да бъде една от волейболните столици и събитието да се помни дълго време", заяви кметът. По думите му с този форум градът прави още една крачка за превръщането му във волейболен център. Данчо Лазаров каза, че за първи път Световно първенство по волейбол ще се проведе в две държави. По думите му България е била домакин за последно на световно първенство по волейбол за мъже през 1970 година. Той заяви, че се надява националният ни отбор да се представи отлично и да играе във финалните срещи за разпределението на медалите в Италия. Лазаров обясни, че на 19 юни тази година в Русе ще се състои и годишното събрание на Българската федерация по волейбол.

По време на пресконференцията Любо Ганев показа купата за световното първенство, която предстои да бъде представена по атрактивен начин пред русенци и гости на града. Той каза още, че билетите за срещите в Русе ще са на достъпна цена. Отделно, БФВ ще отпусне около 10 000 безплатни билета за деца за мачовете, на които ще бъдат домакини Русе, Варна и София. Ганев коментира, че изискванията от страна на волейболните отбори са големи. "Сигурен съм, че между 12 и 18 септември всички хотели и места за настаняване ще бъдат пълни както в Русе, така и в региона", каза Ганев. Той даде пример, че само около 1000 ще са хората, свързани непосредствено с волейбола, които ще пристигнат в крайдунавския град. Ганев коментира още, че има заявки и от волейболните федерации за организирано пътуване на фенове.

Алекс Николов поведе Лубе към първа победа в ШЛ (ВИДЕО)

Българският национал се отчете със 17 точки за успеха

Алекс Грозданов победи Цецо Соколов и Матей Казийски в ШЛ (ВИДЕО)

Богданка ЛУК (Люблин) разгроми Халкбанк (Анкара)

Отрекоха трансфер на Мони Николов при брат му

Бившият капитан на националния отбор на България Владо Николов говори пред Sportal.bg какво е бъдещето на синовете му Александър и Симеон в клубния волейбол.

Преслав Петков с 13 точки в Италия

Четвърти успех на Соренто

Братя Николови ще играят в Кучина Лубе

Носителят на Купата на Италия Кучине Лубе (Чивитанова) ще разчита на истинско българско дуо през следващия сезон.

Алекс Грозданов и Богданка с пета поредна победа

Българинът игра цял мач за успеха

Локо Пд би Дея спорт след драма

Локомотив Авиа Пловдив спечели драматично след обрат с 3:2 (23:25, 25:23, 18:25, 25:22, 18:16) като гост срещу Дея спорт в мач от седмия кръг в шампионата на България по волейбол за мъже. Пловдивчани изоставаха в резултата с 0:1 и 1:2, но се добраха до краен успех и са начело в класирането след седем поредни победи.  

Левски би Драгоман в женското волейболно първенство

Вицешампионът Левски победи Драмоган с 3:0 в мач от осмия кръг на женското волейболно елитно първенство "Демакс" лига.

Алекс Николов пак пада в Италия (ВИДЕО)

Тимът на Валса Груп Модена победи Кучине Лубе Чивитанова с 3:1 (25:23, 26:24, 20:25, 25:11) в мач от италианската волейболна Суперлига.