Кой ще спечели Шампионската лига?

17 май 2018 17:45 Васил Костов

България U18 завърши наравно с Македония U18

ffm.mk

Националният отбор на България за юноши до 18 г. завърши 2:2 с Македония U18 в контрола, която се проведе на тренировъчната база на ФФМ „Петър Милошевски“ в Скопие.

Двубоят започна по отличен начин за възпитаниците на Ангел Стойков, които откриха резултата в 8-та минута. Илия Груев попадна в прегръдките на съотборниците си, след като не остави шанс на македонския страж от пряк свободен удар.

Отличната игра на националите даде резултат и в 23-та минута, когато „лъвовете“ удвоиха преднината си. Божидар Чуканов преодоля двама бранители отляво и центрира към Преслав Боруков, който се извиси над всички и реализира с глава.

В 57-та минута домакините получиха правото да изпълнят дузпа, но Дарко Чурлинов пропусна от бялата точка. Две минути по-късно македонците намалиха резултата чрез Йован Манев, който се възползва от центриране в наказателното поле.

В продължението на двубоя реферът отново отсъди дузпа за Македония, като този път Чурлинов не сгреши за крайното 2:2.

Македoния U18: Велковски, Антовски, Рамадани, Гроздановски, Чурлинов, Колевски, Стояноски, Ивановски, Наумоски, Ферати, Манев

Селекционер: Добринко Илиевски

Стартовият състав на България U18: Петър Иванов, Тихомир Димитров, Мартин Дичев, Емануил Личев, Денислав Станчев, Илия Груев, Слави Костов, Виктор Попов, Божидар Чуканов, Филип Ангелов и Преслав Боруков.

Селекционер: Ангел Стойков

Резерви: Христо Лалев, Иво Димитров, Никола Борисов, Димитър Митков, Лъчезар Йорданов, Кристиян Добрев, Йолиян Милков