Надал на полуфинал в Рим

Надал на полуфинал в Рим

Матадора обърна Фабио Фонини, чака Джокович или Нишикори

Поставеният под номер 1 в схемата Рафаел Надал (Испания) се класира за полуфиналите на турнира по тенис от сериите "Мастърс" в италианската столица Рим с награден фонд 5.44 милиона евро. 
 
Седемкратният шампион Надал победи представителя на домакините Фабио Фонини с 4:6, 6:1, 6:2 за 2:15 часа. Испанецът, който не е печелил в Италия от 2013-а насам, загуби първия сет, но доминираше изцяло в следващите два и продължава напред в турнира.
 
Надал имаше преднина от 4:1 в първата част, но загуби пет поредни гейма. Във втория и третия сет обаче той даде общо три гейма на съперника си.
 
Ако спечели осма титла в кариерата си в Рим Рафаел Надал ще се върне на върха в световната ранглиста, в която в момента е на второ място.
 
Испанецът вече води с 11-3 срещу Фонини, включително е спечелил последните шест мача между двамата.
 
В спор за място на финала той ще играе срещу победителя от мача между Новак Джокович (Сърбия) и Кей Нишикори (Япония).

 

Без промяна в ранглистата за Григор Димитров

Българинът остава на 44-а позиция

Кирьос: Ако бях играл с Надал на финала, щях да спечеля

Австралиецът обаче загуби битката за титлата на Уимбълдън от Новак Джокович през 2022 година

Юлия Стаматова загуби на полуфинал в Анталия

Българката допусна обрат

Григор Димитров започва новия сезон в Бризбейн

Той е двукратен шампион в турнира

Рускиня става австрийка, за да играе тенис

Анастасия Потапова, родена в руския град Саратов, ще се състезава за Австрия през следващия сезон на професионалния тенис тур за жени, съобщава агенция Ройтерс.

Диа Евтимова загуби във втория кръг на сингъл на турнир по тенис в Дейтона Бийч

Българката отстъпи пред поставената под номер 4 в схемата Франческа Пейс

Стаматова се класира за четвъртфиналите на сингъл в Турция

Юлия Стаматова се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнира по тенис на клей в Анталия (Турция) с награден фонд 15 хиляди долара.

Диа Евтимова отпадна на двойки, но бие на сингъл в Дейтона Бийч

Диа Евтимова се класира за втория кръг на сингъл на турнира по тенис на клей кортове в Дейтона Бийч (САЩ) с награден фонд 30 хиляди долара.

Диа Евтимова с победа в Дейтона Бийч

Предстои мач и на двойки