Меси получава почивка срещу Сосиедад

Меси получава почивка срещу Сосиедад

Суперзвездата все пак попадна в групата за мача

Голямата звезда на Барселона Лионел Меси ще получи почивка в днешното домакинство на тима срещу Реал Сосиедад от 38-ия последен кръг на испанския шампионат.
 
Аржентинският национал се нуждае от почивка и поради тази причина старши треньорът на шампионите Ернесто Валверде няма да го пусне като титуляр срещу баските.
 
Меси все пак е включен в групата на каталунците за срещата със Сосиедад, но вероятно ще влезе в игра само за няколко минути.
 
"Той е играл наистина много и трябва да бъде пазен от контузии. Смятаме, че в края на сезона е правилното време да му дадем заслужена почивка. Преди няколко дни игра 15 минути в Южна Африка заради договорни отношения", коментира Валверде пред медиите. 
 
Преди четири дни "синьо-червените" гостуваха на Мамелъди Съндаунс в Йоханесбург за приятелски мач по случай празненствата в чест на един век от рождението на бившия президент Нелсън Мандела. 
 
През сезона Меси игра в общо 53 мача и вкара 34 попадения с екипа на Барса. Каталунците спечелиха титлата и купата на Испания.

 

Сампдория връща Лоренцо Инсине в Италия?

Втородивизионният Сампдория обмисля потенциален трансфер на бившия италиански национал Лоренцо Инсиние като свободен агент след изявите му в последните седмици с екипа на Пескара, информира вестник Gazzetta dello Sport

Ювентус ще намали цената на Бремер

Ювентус е склонен да се раздели с централния защитник Глейсон Бремер срещу по-ниска сума от записаната в договора му освобождаваща клауза, съобщава Tuttosport

Футболист на Мъри пред трансфер във Висшата лига

Ковънтри води преговори за халф на Гьозтепе

Модрич не мисли за отказване, остава в Милан

Халфът ще играе още един сезон за "росонерите"

Кьолн привлече за постоянно бранител на Ман Сити

Джамай Симпсън-Пюзи парафира с "козлите"

Клоп за Германия: Това е повече от привлекателна задача

"Сега съм повече от презареден", каза селекционерът на Германия