Изключителен ден на Европейския шампионат по СуперМото в Кюстендил

Невероятно оспорвани и драматични състезателни маншове видяха феновете на мотоциклетния спорт на писта „Пауталия” в Кюстендил.

Завърши втория кръг на BMU Европейския шампионат по СуперМото и Републикански за клас скутери.

38 пилоти от България, Македония, Турция и Румъния караха в различните класове през уикенда.

През днешния ден битката за първото място в клас OPEN беше повече от интригуваща през всички обиколки.

Първият манш беше спечелен от Александър Георгиев ( МСК Плевен, КТМ), но във втория четирима състезатели караха буквално един зад друг през 18-те обиколки, като в повечето пробягвания времената им бяха равни – по 0:50 минути.

Разликите бяха в хилядни от секундата, като във втория манш Янко Ташев ( МСК ридо Самоков, ТМ) успя да го спечели удържайки натиска на Александър Георгиев ( МСК Плевен, КТМ), Светлин Иванов ( Зедмото,КТМ) и Влад Неага ( Румъния, ТМ).

В крайното подреждане за кръга обаче на първото място се качи Георгиев с 47 точки, пред Ташев  45 т.( в първия манш се класира 3-и) и Светлин Иванов ( 1 манш – 2 място, 2 манш – 3 място, 42 точки).

Шампионът ни по мотокрос Майкъл Иванов ( НСА Моторспорт,КТМ) се включи в надпреварата в клас S3 и отново показа майсторство и класа, за да постигне две победи в маншовете. На второто място се нареди Емирхан Еркан (40 точки Турция,КТМ), а на третото Глория Дяксова (40 точки,Марица рейсинг тим,КТМ).

При най-малките SM 65 турски пилот ликува като победител в крайното подреждане с пълен актив от 50 точки. Баран Кочаман ( КТМ) беше над всички свои конкуренти , а на подиума за награждаване и на втората позиция стъпи Живко Иванов (44 точки, Панчо рейсинг тим, КТМ) , а трети Патрик Паскота (40 точки,  Румъния, КТМ).

В SM 85 безапелационно представяне и първото място си заслужи Виктор Нейчев ( 50 точки, Еър макс рейсинг, КТМ). Втори с общ сбор 42 точки стана Радостин Михайлов ( 1 манш – 2място, 2 манш – 3 място , Несебър мото, КТМ). С трофея  за третото място си тръгна Фуркан Айкут ( 38 т, Турция, КТМ).

Клас Скутери откриха сезона с победа на Лауренцио Чурешку ( Румъния, Априля), който имаше и късмет в края , защото в предпоследната обиколка повреда в машината не позволи на водача Алекс Иванов ( МСК Плевен,Пиаджо) да продължи и Чурешку ликува с голямата купа. Втори и трети финишираха Иво Михайлов ( МСК Плевен, Пиаджо) и Стилиян Тодоров ( МСК Плевен, Априля).

Следващият кръг от календара на СуперМото и Републиканския шампионат на скутери ще бъде на 2 и 3 юни на писта „ Долна Митрополия”, Плевен.