Кой ще спечели вечното дерби?

22 май 2018 20:24 Николай Георгиев

Повече от 300 деца участваха в турнир по джудо в Самоков

На 19 и 20 май в многофункционалната зала “Арена Самоков” се проведе първият турнир на Шун Джудо клуб от град София. Турнирът, по думите на съдии и треньори, е един от най-добре организираните детски турнири до момента в България.

Той се игра по правилата за деца до 15 години в Германия и Холандия. Участваха 55 момичета и 260 момчета във възрасти от 4 до 15 години, от 26 клуба от три държави - Словения, Холандия и България.

На всички класирали се състезатели бяха връчени грамоти и медали, а на шампионите и предметни награди. За най-техничен състезател съдиите провъзгласиха Иван Ганчев от джудо клуб Хасково и той получи наградата от 200 лева, осигурена от SLS.