България се измъкна от китайската хватка след драма (ВИДЕО И СНИМКИ)

Волейнационалите ни тръгнаха с победа в Лигата на нациите

България тръгна с победа в Лигата на нациите.

В първия си двубой от надпреварата в китайския град Нингбо, националите ни направиха изключително драматичен и оспорван двубой срещу домакините, но в крайна сметка се наложиха в тайбрека с 3:2 (25:18, 18:25, 19:25, 25:17, 15:11).

Момчетата на Пламен Константинов започнаха отлично мача, като имаха предимство на почти всички елементи и заслужено взеха първия гейм след 25:18. След това обаче последва необясним спад в нашия отбор.

Волейболистите започнаха да бъркат при посрещането и атаката, а блокадата заработи много по-вяло, което позволи на домакините да обърнат тотално мача в своя полза и да поведат с 2:1 гейма след 25:17 и 25:19.

В четвъртия гейм обаче на игрището излезе коренно преобразен състав на България. Националите ни поеха инициативата още в началото на частта и не я изпуснаха до края. Така те успяха да вкарат двубоя в тайбрек.

Там след първа точка за съперника, нещата отново тръгнаха в наша полза и момчетата на Пламен Константинов държаха резултата на минимум 2 точки преднина пред Китай.

Постепенно се стигна до доста по-голяма разлика в края на тайбрека и националите ни имаха 5 мачбола. Те не успяха при първите два, но на третия път се поздравиха с крайната победа.

Китайците играха с постоянен състав през цялото време, докато Константинов търсеше най-оптималния вариант за тима ни и започваше почти всеки гейм с различни играчи.

Най-резултатен за тима ни бе завърналият с в състава на България Боян Йорданов, който записа 17 т. Още 14 добави Розалин Пенчев, а с по 11 се отчетоха Николай Учиков и Тодор Скримов.

За китайците с най-много точки днес завърши Джианг Чуан - 17 т.