Гришо търси победа №50 в Шлема

Гришо търси победа №50 в Шлема

Димитров излиза днес следобед за втория си мач от тазгодишното издание на „Ролан Гарос“

Бившата номер 1 в женския тенис Ким Клайстерс очаквано определи Рафаел Надал като фаворит за пореден триумф на "Ролан Гарос", но посочи Григор Димитров като един от тенисистите, които биха могли да спрат Краля на клея.

"Очевидно е, че при мъжете изявеният фаворит е Рафаел Надал. Има обаче и по-млади играчи като Зверев, Тийм и Димитров, които биха могли да му отнемат трофея”, сподели носителката на четири титли от "Големия шлем".

Както е известно, Гришо стартира с победа над египтянина Мохамед Сафуат с 6:1, 6:4, 7:6 и днес ще срещне Джаред Доналдсън (№57). 21-годишният американец се наложи с 6:3, 4:6,3:6, 6:3,6:4 над чилиеца Николас Яри в близо тричасова битка.

Така в днешния следобед (не по-рано от 13:30 часа) двамата ще се срещнат за първи път, стига да няма забавяния заради дъждовно време в Париж. Иначе преди тях, в първия мач на корт №18, играят Жарина Диас и Наоми Осака, като срещата стартира в 12:00 часа.

Двубоят с Доналдсън ще бъде възможност за Григор да запише 60-ата победа в кариерата си на червена настилка на ниво АТР и 50-а в турнири от Големия шлем. 

Българинът вече изигра успешно своя мач №100 на клей, ликувайки с 3:0 срещу тунизиеца Сафуат (№182).

Така той има актив от 59 победи и 41 поражения. Активът му може да се подобри, при положение че днес той сложи край на участието на американеца.

Междувременно пък бившият му треньор Патрик Муратоглу, коментира проблемите на българина на корта напоследък. Муратоглу призна, че следи изявите на българина и е забелязал проблем при втория му сервис, което води до загуба на точки.

„Губи 1/4 от подаванията си и определено страда, когато трябва да бие втори сервис. Не му достига скорост, а това е заради позицията на лакътя. Роджър Федерер има подобна техника при сервис, но лакътят е по-високо и нещата му се получават. Когато не изпълниш добре сервис, се налага да влагаш повече усилия за спасяване на точката и невинаги стигаш до успех", коментира Муратоглу, който към този момент е наставник на Серена Уилямс.

Янаки Милев бие наред в Скопие

Националът на България за Купа „Дейвис" Янаки Милев се класира за полуфиналите на сингъл на турнир по тенис на клей в Скопие (Република Северна Македония) с награден фонд 30 хиляди долара.

Джокович изравни славен рекорд на Федерер на Уимбълдън (ВИДЕО)

Яник Синер без затруднения също е в третия кръг

Пегула, Осака и Бенчич в четвъртия кръг на "Уимбълдън"(ВИДЕО)

Поставената под номер 4 в схемата Джесика Пегула се класира за четвъртия кръг в женската схема на турнира от Големия шлем "Уимбълдън".

Григор след триумфа срещу Меншик: Изминалите 12 месеца бяха изключително трудни (ВИДЕО)

Григор Димитров се класира за третия кръг на Уимбълдън, след като победи полуфиналиста от Ролан Гарос Якуб Меншик с 3:1 сета - 7:6 (5), 4:6, 7:5, 6:3. Българинът даде доста емоционално интервю на корта след успеха.

НЕВЕРОЯТЕН: Григор Димитров взе първи голям скалп на Уимбълдън! (ВИДЕО)

Българинът надигра на всички нива полуфиналист от Ролан Гарос

Швьонтек мина с разгром през бивша финалистка от Уимбълдън

Защитаващата шампионка вече е в третия кръг на “свещената трева”