Бивш футболист на Литекс бележи на Исландия (ВИДЕО)

Холмар Ейолфсон остана резерва

Класиралият се за Мондиал 2018 Исландия загуби с 2:3 от Норвегия в една от последните си контроли преди старта на Световното в Русия. Защитникът на Левски Холмар Ейолфсон остана на резервната скамейка и не се появи в игра.

Един от головете в мача пък вкара футболист, познат у нас. Бившият нападател на Литекс Бьорн Маарс Йонсен откри резултата в 15-ата минута и затвърди отличната си форма, след като през сезона вкара 19 гола за Ден Хааг в холандската Ередивизие.

Роденият в Ню Йорк Йонсен избра през миналата година да играе за Норвегия, въпреки че има двойно гражданство и можеше да представя САЩ. Той се разписа след четвърт час игра с мощен удар от границата на наказателното поле, оказал се неспасяем за вратаря на домакините Фредерик Шрам.

Исландците изравниха в 30-ата минута с попадение на Алфред Финбогасон от дузпа. В средата на втората част Гилфи Сигурдсон направи 2:1. Преди това Бьорн Йонсен уцели гредата с глава.

Норвежците, които са съперник на България в Лигата на нациите, не се предадоха. В 80-ата минута Джошуа Кинг успя да отнеме топката от вратаря и реализира, а в 85-ата Александер Сьорлот донесе победата на тима, воден от Ларс Лагербак.

Лукаку може да остане в Рома, но само с нов наем

Челси обмисля варианта да остави белгиеца за още 12 месеца на "Олимпико"

Скандал с изнасилване разтърси Висшата лига!

Двама футболисти са задържани от полицията

Ман Сити се цели в рекорд на Манчестър Юнайтед в Шампионска лига

В момента "гражданите" са с 23 поредни мача без загуба

Германия откри специален полицейски център за Евро 2024

Той ще служи за контрол върху ситуацията в сферата на безопасността по време на турнира