Изумително: Австралиец се нарежда до Пеле

38-годишният нападател с шанс да участва и да се разпише на четвърто световно първенство

Ветеранът Тим Кейхил попадна в окончателния състав от 23-ма футболисти на Австралия за финалите на Мондиал 2018 в Русия. 38-годишният нападател ще получи шанс да участва и да се разпише на четвърто световно първенство, с което може да се нареди до легендата Пеле и до германците Уве Зеелер и Мирослав Клозе.

Кейхил, който има 105 мача за националния отбор и е водещ реализатор с 50 попадения, през пролетта игра в английския втородивизионен клуб Милуол, но не успя да се разпише в десет срещи.

Холандският специалист Берт ван Марвайк селектира трима вратари, седмина защитници, шестима полузащитници и седмина нападатели.

Само трима футболисти играят в австралийската А-лига и това са 19-годишният Даниел Арзани, Димитри Петратос и Джош Рисдън, а Марк Милиган също попадна в състава на Австралия за четвърто поредно световно първенство, въпреки че не записа нито минута участие на Мондиал 2006.

Отборът изкара 2-седмичен лагер в Турция, където записа и впечатляваща победа с 4:0 в контрола срещу Чехия.

"Много съм доволен от отношението и желанието за работа на всички играчи по време на лагера в Турция. Това донякъде затрудни моята работа, защото всеки един даде всичко от себе си и за мен беше трудно да определя окончателния състав и да се откажа от някои момчета", коментира Ван Марвайк.

Последната проверка на Австралия преди Мондиал 2018 е в Будапеща срещу Унгария на 9 юни, а седмица по-късно е първата среща на отбора от Група "С" срещу Франция. Съперници в групата са още Дания и Перу.