Кой ще стане шампион на Англия?

07 юни 2018 21:28

Шиникова изхвърли поставената под №2 за ¼-финал в Чехия

Изабелла Шиникова и Елица Костова се класираха за четвъртфиналите на турнира по тенис на червени кортове в Старе Сплави (Чехия) с награден фонд 25 хиляди долара и гостоприемство.

Шиникова победи с 6:2, 7:5 поставената под №2 Адина Кристиано от Румъния за 1 час и 14 минути игра.

Във втория сет Изабелла на два пъти успя за заличи преднина от пробив в полза на румънката. При 4:5 Шиникова спечели три поредни гейма и затвори мача със 7:5. За място на полуфиналите Шиникова ще играе срещу квалификантката Мордергер от Германия.

Поставената под №1 Костова победи квалификантката Ана Бондар (Унгария) с 6:3, 3:6, 6:1 за 2 часа и 31 минути игра.

На четвъртфиналите Костова ще играе срещу победителката от мача между Магдалена Пантучкова от Чехия и Ани Миячика от Хърватия.

До момента Изабелла и Елица заработиха по 11 точки за световната ранглиста.