И Деница Елисеева тръгна с победа на европейското

И Деница Елисеева тръгна с победа на европейското

Двубоят на българката закъсня, заради проблем с осветлението

Деница Елисеева постигна категорична победа в първия си мач на европейското първенство по бокс  за жени в столичната „Асикс Арена“.
 
В категория до 60 кг тя победи унгарката Кинга Мезевари с 5:0 (30:27, 30:26, 30:27, 30:27, 30:26) и се класира за ¼-финалите. Там нейна съперничка ще бъде молдовката Кристина Кравченко, която победи също с 5:0 испанката Гонсалес.
 
Елисеева, която е европейска шампионка от предишното първенство в София през 2016 г., но при 57-килограмовите, донесе третата победа за България от три изиграни срещи на нашите след Станимира Петрова и Мелис Йонузова.
 
37-годишната Деница превъзхождаше значително съперничката си и не остави никакви съмнения у съдиите. Въпреки че мачът й се забави близо 40 минути заради проблем с осветлението в залата, българката показа много добър бокс.
 
„Бях притеснена преди началото. Първият мач винаги ми е тежък, а се и видя, че лесни съпернички няма, сподели след слизането си от ринга Елисеева. – Досега все нещо ми се случваше – я контузията в крака, от която едва се върнах, я счупения нос на „Странджа“. Искам тук да покажа най-накрая на какво съм способна.“
 
Деница призна, че бронзът за нея ще е провал, макар на полуфиналите да я очаква силната рускиня Анастасия Белякова, бронзова медалистка от Рио 2016.  „Разчитам на медал от по-благороден метал, тъй като с финансирането за него издържам подготовката си след това“, откровена бе Елисеева.

 

България с още една европейска титла в джудото (ВИДЕО)

Цветомир Вълков стана европейски шампион в категория над 90 килограма на Европейското първенство по джудо за кадети в Гран Канария (Испания).

Българин с титла от Европейско по джудо

Имаме и балкански първенец

Тайсън Фюри излиза на ринга срещу поляк на 24-и юли

Той ще се изправи срещу Мариуш Вах

Усик оваканти поясите в тежка категория

Украинската боксова звезда Олександър Усик обяви, че освобождава трите световни пояса, които притежава в момента

Владимир Кличко идва в София

Както президентът на Българска федерация бокс Красимир Инински вече анонсира в интервюто му миналата седмица, в България ще пристигне една от емблемите на боксовото семейство в световен мащаб – Владимир Кличко, съобщиха от БФБокс.

Треньорът на боркините с позиция след смъртта на Жанет Немет

Старши треньорът на националния отбор на България по борба за жени Симеон Щерев излезе с позиция след трагичната кончина на състезателката Жанет Немет.