София Георгиева със сребро от Европейското по борба

София Георгиева със сребро от Европейското по борба

Двама българи с шанс за бронзов медал

София Георгиева остана със сребро на европейското първенство по борба до 23 години. На финала при 65-килограмовите тя отстъпи на рускинята Мария Кузнецова с 5:10. 

 

Отличието е второ за България след златото на Биляна Дудова (59 кг). При 53-килограмовите Кремена Петрова не успя да стигне до подиума.
 
В категория до 79 кг Енгин Исмаил ще спори за бронза. Той стартира с успех срещу гръка Мелетов с 12:6, надви македонеца Нуши с 10:0, на четвъртфиналите се справи и с германеца Опиц - 11:0, но на полуфинала бе спрян от французина Бур с 3:2. 
 
В категория до 65 кг Димитър Иванов също има шанс за бронза, ако утре преодолее на репешажите украинеца Андрий Свирид. Националът загуби на старта от бъдещия финалист Далгатов (Азербайджан) с 4:14.
 
Доминация на грациите ни в първия ден на „София къп“ 2026

Първият състезателен ден при девойките на международния турнир по художествена гимнастика „София къп“ 2026 премина под пълния контрол на българските гимнастички.

Пращаме пълен отбор по щанги на Евро 2026

Двама отпаднаха от състава, а след наказание за допинг в него отново е Дейвид Фишеров

ОБРАТ: Новиков и Милов отново в националния отбор

Олимпийският шампион от Париж Семен Новиков (кат. до 97 кг) и двукратният европейски шампион Кирил Милов (кат. до 87 кг) се включиха към заниманието на на националния отбор по класическа борба на базата в "Дианабад".

Световната вицешампионка Юлияна Янева претърпя операция

Националката по борба Юлияна Янева претърпя операция на коляното и ще пропусне състезанията до края на годината, съобщават от БФ Борба.

Давид Иванов ще представя България на Световната купа по спортна гимнастика в Кайро

Българинът ще участва единствено на своя коронен уред - кон с гривни

Федерациите пипат партиите за визията им за спорта

Асоциацията на българските спортни федерации (АБСФ) отправи въпроси към политическите партии и коалиции каква e визията и програмата им в областта на спорта преди парламентарните избори 19 април.