Кой ще стане голмайстор на Мондиал 2018?

10 юни 2018 20:43

Отборът по естетическа групова гимнастика завърши на шесто място в Букурещ

Българският национален отбор за жени завърши на шесто място на Световното първенство по естетическа групова гимнастика в Будапеща (Унгария). Българският тим в състав Альона Лобачова, Анна Шивачева, Ванеса Пеянкова, Елена Башева, Ана Ташева, Елина Куртева, Ванина Стойчева и Михаела Савова завърши със сбор от 37.200 точки (18.300 и 18.900 в отделните изпълнения). Старши треньор на тима е Десислава Минева. Шампион стана Мадона (Русия) с 39.100 точки, пред Минетит (Финландия) с 38.950точки и Експресия (Русия) с 38.850 точки.

При девойките националният отбор на България се класира на пето място с 36.300 (18.200 и 18.100) точки. В призовата тройка са Виктория (Русия), Минетит (Финландия) и Виктория Стрела(Русия).