Кой ще стане голмайстор на Мондиал 2018?

11 юни 2018 19:45 Пламен Димитров

"Голдман Сакс" изчисли: Бразилия ще спечели Мондиала

Анализ, поръчан от инвестиционната банка "Голдман Сакс", показа, че Бразилия е с най-големи шансове да спечели титлата на Световното първенство по футбол в Русия (14 юни - 15 юли).

В изследването са използвани 200 статистически модела, анализирани са данните на всеки един от играчите, последните резултати на участващите отбори, като са направени над 1 милион симулации на развитието на Мондиал 2018.

Шансовете на Бразилия са 18.5 процента, следвани от Франция с 11.3 процента, настоящия световен шампион Германия с 10.7 процента и от европейския първенец Португалия с 9,4 процента.

Най-вероятен, обаче, е финал между Бразилия и Германия, а най-вероятните полуфинали са Бразилия - Франция и Германия - Португалия.

Изследването показва, че Англия, Аржентина, Испания и Белгия ще достигнат до четвъртфиналите, където ще отпаднат.