Кой ще стане голмайстор на Мондиал 2018?

13 юни 2018 17:33 Пламен Димитров

Индиец елиминира Шаповалов в Щутгарт

Квалификантът Прайнеш Гунесваран поднесе голямата изненада на турнира “Мерцедес Къп” в Щутгарт. В мач от първия кръг 169-ият в света индиец надви поставения под №6 в схемата канадец Денис Шаповалов със 7:6 (6), 2:6, 6:3.

Двубоят продължи 1 час и 48 минути, като 19-годишният канадски талант Шаповалов заби 8 аса, но допусна и 5 двойни грешки.

Шаповалов загуби още първото си подаване в мача и индиецът поведе с 2:0, но канадецът изравни за 2:2. Гунесваран пак проби в петия гейм и поведе с 4:2, а след това и с 5:3. Шаповалов обърна до 6:5 и в крайна сметка се стигна до тайбрек, в който индиецът успя да надделее над съперника си.

Във втория сет Шаповалов даде само два гейма на Гунесваран, но в третата част индиецът поведе с 5:0. Канадецът успя да вземе три поредни гейма, но индиецът затвори сета и мача с 6:3.