Кой ще спечели Лига Европа?

14 юни 2018 23:36 Пламен Димитров

Иво Ангелов ще се бори за титла от държавното първенство

Иво Ангелов, световен и европейски шампион за 2013 година, ще се бори за титла от държавния шампионат по борба, класически стил в Ловеч.

Асът на националите, който пропусна световното през 2017-а и европейското тази година, не даде точка на съперниците си. Той срази с 8:0 Георги Тодоров, после и Никълъс Сулев с 9:0, а на полуфинала и Росен Бакрачев с 8:0. Ангелов се бори в по-горната за него категория до 63 кг и утре за титлата ще спори отново с Никълъс Сулев.

В тази категория състезателите са едва 7, разделени на две групи, които се борят всеки срещу всеки, а победителите излизат на финал.
Останалите национали също не допуснаха изненади.

Еврошампионът за 2017-а Тарек Абделслам ще излезе за титлата в категория до 87 кг срещу Йоан Димитров. До момента натурализираният египтянин има на сметката си 3 успеха – 8:0 срещу Найден Рамаданов, 10:2 срещу Владимир Стойчев и 8:0 срещу Борислав Василев.

Николай Байряков (97 кг), пети от олимпиадата Рио 2016, пък ще спори на финала с Ради Недков. Националът също е с три успеха до момента – 9:0 срещу Спас Шуманов, 6:1 срещу Симеон Станкович и 5:1 срещу Кирил Милов.

При тежките до 130 кг до финал стигна 38-годишният ветеран Владислав Методиев, като победи без да даде точка Петър Арнаудов (8:0), Васил Бимбалов (9:0) и Игнат Миленов (8:0). Бившият национал, който продължава да се бори в германската Бундеслига, ще има за съперник Михаил Павлов.

Утре срещите започват от 10 часа с репешажи, а след това са сблъсъците за медалите. В петък стартират и жените.