Пирин разби Септември под прожекторите в Благоевград с 4:0 (ВИДЕО+СНИМКИ)

760 билета, една абонаментна карта и много гратисчии отчетоха в Пирин на първия мач на осветление

Пирин (Благоевград)  победи с 4:0 последния в класирането Септември (Сф) в мач от 4-ия кръг на Югозападната „В” група.

След близо 10 години прекъсване, любителите на футбола в Благоевград отново имаха възможността да наблюдават на живо мач на осветление.

Иначе два гола за „орлетата” вкара направилият повторен дебют Станислав Бачев, а по едно попадение добавиха Давид Гълъбов и Кирил Мутавджийски.

Гостите от София завършиха в намален състав след червен картон на Николой Веселинчев в 68-ата минута.

Гол на Давид Гълъбов от Пирин бе отменен още в 9-ата минута заради засада.

В 33-ата опитният защитник Станислав Бачев, който направи повторен дебют със зелената фланелка бе оставен непокрит в малкия пеналт и с глава вкара за -1:0.

Отново той, пет минути по-късно засече с глава центриране от корнер и покачи на 2:0.

В самия край на полувремето Давид Гълъбов направи резултата класически, засичайки с глава центриране на Костадин Кацимерски.

В 54-ата минута Кирил Мутавджийски се оказа на стрелкова позиция след двойно подаване с Методи Костов и оформи крайното 4:0 за Пирин.

След мача от ръковдството на Пирин отчетоха 760 продадени билета, много гратисчии и едва една продадена абонаментна карта, закупена от председателя на фенклуб „Пирин СС” Константин Капчин.