Пиян таксиджия гази фенове на Червения площад (ВИДЕО)

Пиян таксиджия гази фенове на Червения площад (ВИДЕО)

Осем души са откарани в болница

Шофьор на такси се вряза в група футболни фенове в центъра на Москва. При инцидента няма загинали. 

 

Пострадали са седем души, сред които една жена. Според запознати, сред пометените има граждани на Мексико, пристигнали да гледат любимците си на Мондиал 2018.
 
На ранените е оказана медицинска помощ. Състоянието на жената е тежко. Останалите са се разминали с леки травми.  Шофьорът на жълтата кола е задържан и откаран в полицията. Той е гражданин на Киргизстан, роден през 1990 година. По предварителни данни е шофирал пиян. Той  не е успял да овладее колата, качил се е на тротоара и е започнал да гази хората.  Очевидци разказват, че първоначално шофьорът е помел пътен знак, след което се е врязал в хората. 
 
На видео, заснето от камера за видеонаблюдение, се вижда как таксито се качва на тротоара, а шофьорът, вместо да натисне спирачката, натиска газта. След инцидента водачът опитва да се измъкне от местопроизшествието, но очевидци тръгват по петите му и се опитват да го спрат. 
 
„Шофьор на такси се е качил на тротоара и е блъснал минувачи. Осем души са откарани в здравни заведения с наранявания. Според предварителните данни причина за инцидента е загуба на контрол над автомобила. Шофьорът е задържан“, се казва в съобщение на руското министерство на вътрешните работи.
 

Кристиано Роналдо ще участва в "Бързи и Яростни"?

Актьорът Вин Дизел загатна, че футболната суперзвезда Кристиано Роналдо може да се появи във финалния филм от поредицата "Бързи и яростни" – с работно заглавие Fast X: Part Two

Николета Лозанова пак подпали мрежата

Плеймейтката Николета Лозанова отново вдигна градусите в социалните мрежи.

Честито! Бебе в Левски

Левски съобщи радостна новина за „синята“ общност – семейството на клуба се увеличи с още един член.

Приятели на Любо Пенев организират благотворителен турнир и търг в негова подкрепа

В дните преди Коледа

ЦСКА пусна в продажба книгата "Славната армейска чета"

ЦСКА пусна в продажба книга, посветена на първия период на Димитър Пенев като старши треньор на отбора между 12 декември 1985 и 26 август 1990 г.

Полумаратонец ще бяга 21 км назад в Несебър

Полумаратонът на Несебър тази година обещава необичайна гледка, каквато рядко се вижда на подобни събития.

4 години затвор за жена, изнудвала легенда на Тотнъм

Жена от Южна Корея бе осъдена на четири години затвор за това, че е изнудвала капитана на националния тим Хюн-мин Сон, който е със статут на легенда и в английския Тотнъм.

Очи на 4 лапи - как незрящите в България се сдобиват с куче водач

„Очи на 4 лапи“ е единственото училище в България за кучета водачи на незрящи, също така обучава и кучета асистенти за хора с диабет, двигателни увреждания и деца с аутизъм.

Атанас Узунов: За 20 секунди Георги Илиев ме „убеди“ да работя в Локо Пловдив (ВИДЕО)

Бившият рефер разказа как фенове на ЦСКА са го причаквали пред блока