На кое място ще финишира България в групата за Евро 2020?

18 юни 2018 19:53 Николай Георгиев

Ювелирен гол вдъхнови Белгия за класика на старта (ВИДЕО+СНИМКИ)

Белгия разби дебютанта и аутсайдер на Световното - Панама с класиката 3:0 в първия им мач от група “G” на стадион "Олимпийски" в Сочи.

Дрис Мертенс (47) и Ромелу Лукаку (69, 75) вкараха головете за „червените дяволи“, които нямат загуба под ръководството на испанеца Роберто Мартинес от 20 официални срещи – 15 победи и 5 равенства. Другите два тима от тази група са Тунис и Англия.

"Червените дяволи" категорично доминираха през първата част, но така и не намериха верния път към вратата на "каналджиите", които отправиха един неточен удар, дело на Армандо Куупър. Вратарят на панамците Хайме Пенедо на няколко пъти блесна, спасявайки удари на Караско и Еден Азар.

В началото на второто полувреме Дрис Мертенс (47) реализира красив гол и даде преднина на белгийците. Той първо се опита да центрира топката, но Роман Торес изчисти с глава.

Топката стигна пак до Мертенс, който с воле я прати във вратата на Пенедо за 1:0. Пет минути по-късно Де Бройне шутира в аут от фаул, а след още две минути Мурийо бе изпуснат от белгийските защитници и можеше да изравни, но Тибо Куртоа спаси и изби топката в корнер.

Белгийците затвърдиха превъзходството си с гол на Ромелу Лукаку (69), който засече центриране на Кевин де Бройне и се разписа с с глава за 2:0. Атаката бе започната от Еден Азар, който направи хубав пробив в наказателното поле на "каналджиите" и върна топката към Де Бройне. Разликата стана класическа след светкавична контраатака на "червените дяволи" и нов гол на Ромелу Лукаку (75) след асистенция на Еден Азар.

Белгия - Панама 3:0

1:0 Дрис Мертенс (47), 2:0 Ромелу Лукаку (69), 3:0 Ромелу Лукаку (75)

Съставите:

БЕЛГИЯ: Куртоа, Алдервейрелд, Фертонген, Мюние, Боята, Витцел, Де Бройне, Караско, Лукаку, Азар, Мертенс

ПАНАМА: Пенеда, Мурийо, Ескобар, Р. Торес, Дейвис, Гомес, Купър, Годой, Дж. Родригес, Перес, Г. Торес