Триумф за Япония след колумбийско харакири на старта (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Самураите“ играха с човек повече почти цял мач след дузпа и червен картон още в началото

Япония успя да победи Колумбия с 2:1 в първия мач от група „Н“ на Мондиал 2018.

Срещата предложи вихрено начало с детинска грешка на Карлос Санчес, получил дебютния червен картон на световните финали в Русия, след което „самураите“ бяха почти пълни господари на стадион „Мордовия“ в Саранск.

До любопитен момент се стигна още със самия начален съдийски сигнал на срещата, тъй като на практика той прозвуча два пъти.

След жребия за начален удар капитанът Радамел Фалкао избра поле за срещата от група „Н", но "самураите" изпълниха център след съдийски сигнал преди футболистите да сменят половините на терена.

Това накара нападателят да поиска обяснение от арбитъра и той нареди двата тима да разменят полетата, а мачът да започне отново.

Още в третата минута пък Карлос Санчес се превърна в първия изгонен футболист на световното първенство в Русия.

Той получи директен червен картон, тъй като спря с ръка топката, която навярно влизаше във вратата и така остави своите с човек по-малко, а Япония получи дузпа.

Шинджи Кагава застана зад топката и я прати в мрежата, откривайки резултата в шестата минута, за да направи изключително тежка задачата на колумбийците до края.

Те обаче не се отказаха и малко преди паузата Радамел Фалкао спечели свободен удар, който Хуан Куинтеро изпълни хитро и превърна в гол след неубедителна изява на японския вратар.

Така двата тима се оттеглиха на почивка при резултат 1:1.

След паузата обаче японците заиграха силно и пропуснаха няколко изгодни положения преди да поведат отново в 73-ата минута.

Тогава, след едно центриране от корнер Давид Оспина бе нерешителен в наказателното си поле и Юя Осакo прати топката с глава първо в гредата, а после и в мрежата за 2:1.

След това колумбийците се вдигнаха на финален щурм и не бяха далеч от гола, ала удари на Радамел Фалкао и резервата Хамес Родригес бяха блокирани от самоотвержените японци.

В крайна сметка Колумбия не можа да стигне поне до точка и ще трябва да търси най-малко толкова срещу Полша в следващия си мач.

Япония пък стартира по най-добрия начин и вече може да мисли за Екатеринбург, където в неделя играе срещу Сенегал.

Освен това, "самураите" влязоха завинаги в историята като първия азиатски отбор, успял да победи южноамерикански съперник на световни футболни финали.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Колумбия: Оспина, Ариас, Д. Санчес, Мурийо, Мохика, К. Санчес, Урибе, Искуердос, Куинтеро, Бака, Фалкао;

Япония, Кавашима, Шоджи, Нагатомо, Шибасаки, Харагучи, Кагава, Инуи, Осако, Хесебе, Сакай, Йошида;