Кой ще е новият шампион на България?

19 юни 2018 20:07 Николай Георгиев

Убийствено точна Русия изхвърли Салах и Египет от Мондиал 2018! (ВИДЕО+СНИМКИ)

Домакинът на Световното Русия смаза Египет с 3:1 на стадион "Крестовски" в Санкт Петербург и след втората си поредна победа в група "А" вече може да мисли за осминафиналите.

Автогол в 47-ата минута на Ахмед Фатхи и попадения на Денис Черишев (59) и Артьом Дзюба (62) донесоха успеха за „Сборная“. За Черишев това бе трети гол, с който той се изравни с португалеца Кристиано Роналдо начело в голмайсторската листа. Голямата звезда на „фараоните“ Мохамед Салах (73-дузпа) вкара първия гол за тях на Мондиала.

Първата част започна с домакински натиск и удар на Головин в 6-ата минута от далечна дистанция, но топката мина покрай вратата.

Постепенно "фараоните" изнесоха играта в по-предни позиции и в 19-ата минута Трезеге отправи опасен фалцов изтстрел, след който кълбото премина встрани от вратата на Акинфеев. Три минути след това Черишев отправи хубав удар от дъгата пред наказателното поле, но прати топката над гредата. До края на полувремето двата тима продължиха да играят равностойно, отправяйки само неточни удари. Най-близо до гола бе Мохамед Салах, който в 42-ата минута шутира и кълбото мина близо до гредата.

След почивката "Сборная" тотално смачка "фараоните" в рамките на 15 минути. В 47-ата минута вратарят Елшенауи боксира след центриране, а след това Головин отправи удар и топката рикошира в капитана на "фараоните" Ахмет Фатки, който си отбеляза нелеп автогол за 1:0. Египтяните отвърнаха в 55-ата минута с удар на Салах, който бе блокиран от Фернандес и се стигна до корнер. Четири минути след това Марио Фернандес получи топката от Самедов, финтира Трезеге и намери чудесно непокрития Денис Черишев, който от близка дистанция вкара третия си гол в турнира, удвоявайки аванса на "Сборная" в тази среща - 2:0. С този гол Черишев изравни португалеца Кристиано Роналдо начело в голмайсторската листа.

В 62-ата минута Дзюба овладя топката на гърди в наказателното поле след дълъг пас, подигра се с няколко бранители и преодоля Елшенауи за 3:0.

Десет минути след това съдията Касерес посочи бялата точка след намесата на системата за видеоповторения ВАР, която му подсказа, че Зобнин е задържал Салах в наказателното поле. Минутка по-късно потърпевшият Мохамед Салах бе безапелационен от наказателния удар и вкара първия гол за Египет на турнира - 3:1.

В 78-ата минута Мохсен и Кутепов се държаха в наказателното поле, но този път съдията прецени, че няма основания за дузпа.

Русия - Египет 3:1

1:0 Ахмед Фатйи (47-автогол)

2:0 Денис Черишев (59)

3:0 Артьом Дзюба (62)

3:1 Мохамед Салах (73-дузпа)

СЪСТАВИТЕ:

РУСИЯ (4-3-2-1): Акинфеев; М. Фернандес, Кутепов, Игнашевич, Жирков; Самедов, Газинский, Зобнин; Черишев, Головин; Дзюба.
Селекционер: С. Черчесов

ЕГИПЕТ (4-4-2): Ел Шенави; Габр, Хегази, Фати, Абделшафи; Хамед, Елнени, Трезеге, Хасан; Мосен, Салах.