Суарес прати Уругвай на осминафиналите (ВИДЕО+СНИМКИ)

След победа над Саудитска Арабия

Гол на Суарес прати Уругвай на осминафиналите на Световното по футбол в Русия.

Нападателят на Барселона вкара (23) единствения гол на празна врата и стана първият уругвайски футболист с попадения на три световни първенства.

Така Суарес класира официално и домакина Русия за следващата фаза, след като „Сборная“ също като „урусите“ има пълен актив от 6 точки след две срещи и оглавява групата заради по-добрата си голова разлика. В последния кръг двата тима се срещат в Самара, а отпадналите вече от Мондиала Египет и Саудитска Арабия ще играят по същото време във Волгоград. И двете срещи са в понеделник от 17:00 часа българско време.

Саудитите започнаха по-активно мача, а "урусите" успяха да поведат с минимум усилия. В 29-ата минута след центриране от корнер вратарят на "зелените соколи" остана под топката, а непокритият Луис Суарес се разписа на празна врата за 1:0. До края на полувремето темпото на игра спадна, а пропуски от "зелените соколи" направиха Бахбир и Алмувалад. Малко преди почивката Тайсер Алжасам се контузи и бе заменен принудително от Алмокахуи.

След почивката уругвайците продължиха да играят спокойно, а саудитите на намираха пътя към противниковата врата. В 51-ата минута Луис Суарес шутира от фаул, топката рикошира и вратарят на "зелените соколи" спаси, а десетина минутки по-късно Карлос Санчес засече с глава центриране на Единсон Кавани, но прати топката над вратата.

Постепенно темпото на игра спадна значително, а и направените смени от двамата треньори не промениха с нищо скуката на терена. Едва в 86-ата минута Единсон Кавани можеше да удвои аванса на Уругвай, но пропусна сам срещу вратаря на саудитите.

Уругвай - Саудитска Арабия 1:0

1:0 Луис Суарес (23)