Капитан Роналдо изведе „мореплавателите“ до победа с уникални постижения (ВИДЕО+СНИМКИ)

Мароко отпадна, Кристиано изпревари Пушкаш, вратарят също помогна за четвърта точка на Португалия

Португалия победи трудно Мароко с минималното 1:0 благодарение на своя познат герой Кристиано Роналдо.

Звездата на Реал Мадрид вкара единственото попадение в срещата от група „В“ на Мондиал 2018, след като в дебютния мач на „мореплавателите“ наниза хеттрик срещу Испания за зрелищно 3:3.

В Москва той откри рано резултата с глава, засичайки центриране от корнер и по този начин изпревари легендарния Ференц Пушкаш.

Досега двамата с испанеца имаха по 84 попадения за националните си отбори, но от днес Кристиано официално е втори сред реализаторите за представителни тимове след Али Дали.

Иранецът има 109 на сметката си, но португалецът вече е лидер сред европейците и освен това е първият, реализирал попадения за страната си с глава, ляв и десен крак на едно световно от Хосе Торес през 1966 година.

Той откри резултата с плонж в четвъртата минута след центриране от ъглов удар на Жоао Моутиньо и даде заявка за голмайсторския приз на финалите в Русия.

В деветата Кристиано бе близо и до втори гол, но ударът му по диагонала премина встрани от целта.

После обаче мароканците овладяха инициативата на терена и до края имаха редица възможности, които обаче не съумяха да оползотворят, а и португалският вратар демонстрира класа.

Руй Патрисио блесна малко след почивката, когато Юнес Белханда игра с глава, после топката се отклони леко и от тази на Роналдо, насочвайки се коварно към португалската врата, но стражът направи забележително спасяване с една ръка.

Мароканците продължиха да търсят повече гола в заключителните минути се настаниха в половината на Португалия, ала направиха няколко пропуска.

Най-фрапантен бе този на капитана Мехди Бенатия в добавеното време, помогнал на „мореплавателите“ да се поздравят с дебютен успех на Мондиал 2018.

След него европейските шампиони вече имат 4 т. от два мача, докато Мароко отпадна и на теория, защото остана без нито една такава в своя актив.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ПОРТУГАЛИЯ: 1. Патрисио, 3. Пепе, 5. Рафаел, 6. Фонте, 7. Роналдо, 8. Моутиньо, 10. Жоао Марио, 11. Бернанрдо Силва, 14. Уилям, 17. Гуедес, 21. Седрик;

МАРОКО: 12. Ел Каджои, 2. Хакими, 4. Да Коста, 5. Бенатия, 7. Зияч, 8. Ел Ахмади, 10. Белханда, 13. Буатиб, 14. Боусуфа, 16, Н. Амрабат, 17. Дирар;