Армения не е загадка за Любо Пенев (+АУДИО)

Армения не е загадка за Любо Пенев (+АУДИО)

"Имат изключително сериозен и стегнат отбор", предупреди селекционерът

Отборът на Армения може да е загадка за българската общественост, но не и за националния селекционер Любослав Пенев.

Армения е загадка за тези, които не се интересуват - за нас не са загадка. Аз ги следих и в миналите квалификации, въпреки че не знаех, че ще се паднат с нас. Имат изключително сериозен и стегнат отбор с футболисти, които играят в силни клубове. Ако някой си мисли, че лесно ще се надиграе този отбор, не е така.”, заяви треньорът на националите преди мача с арменците на „Васил Левски” във вторник от 21:00 часа.

Пенев не е казвал на националите, че победата е задължителна, за да не ги стресира. „Никога не казвам задължително трябва да се бие, защото това може да притесни някой от футболистите. Но казвам, че винаги се готвим за победа. Манталитетът е винаги да се побеждава съперника. Аз вярвам в успеха и съм убеден, че ние ще победим Армения.”

Селекционерът поздрави българската публика и увери, че националите имат нужда от нейната подкрепа на националния стадион. Според Пенев горещата подкрепа на стадиона дава допълнителен импулс в играта ни в най-напечените моменти.

Поздравяваме публиката. Надявам се отново да бъде с нас и да не е по-малко от мача с Италия. Момчетата имат нужда от такава подкрепа. Феновете в България са темпераментни, знаят да поддържат отбора и това дава импулс във важни моменти.

Основен футболист на Локо (Пд) се присъедини към лагера на тима

Полузащитникът ще започне своята девета година при “смърфовете”

Вечно дерби на пазара: ЦСКА иска трансферна цел на Левски

ЦСКА проявява интерес към централния защитник на Каза Пиа Жоао Гулар

Динамо Загреб взе талант на Барселона

Барселона и Динамо Загреб постигнаха споразумение за трансфера на Дани Родригес

Черно море се подсили с португалско крило

ПФК Черно море привлече шестото си ново попълнение за лятната селекция, след като подписа с португалското крило Дуарте Мигел да Силва Барандаш

Димитър Илиев: Не виждам как мога да съм полезен на Локомотив Пловдив

Димитър Илиев говори емоционално, след като обяви края на футболната си кариера и даде интервю в ефира на Дарик радио.

Смениха съдиите за реванша на Левски срещу Борац

УЕФА смени съдийската бригада за реванша между Левски и Борац Баня Лука от първия предварителен кръг на Шампионската лига