Австралия не се даде на Дания, битката в група "С" се завърза (ВИДЕО+СНИМКИ)

Двата отбора стигнаха до 1:1, ВАР отново в действие

Дания и Австралия завършиха при равенство 1:1 в мач от група „С” на Мондиал 2018 в Русия.

С хикса „червения динамит” временно оглави класирането с актив от 4 точки след две изиграни срещи, докато „кенгурата” са с 1.

По-късно през деня е другата среща в групата между Франция и Перу, които са съответно с по 3 и 0 точки.

Както казва клишето, днес двата отбора си разделиха по едно полувреме. Дания игра по-добре през първата част, особено в началните минути, докато съперникът на европейците имаше по-добрите възможности през втората част.

Кристиян Ериксен откри резултата още в 7-ата минута! Звездата на датчаните бе изпуснат в наказателното поле, за да може той с бомбен и ефектен фронтален удар от движение да вкара за 1:0!

Голът вдъхна допълнителна увереност на селекцията на Дания, която стоеше по-добре на терена, а Поулсен и Систо имаха още добри ситуации, но действаха разсеяно в предни позиции и пропуснаха да вкарат втори гол.

Противно на логиката австралийците изравниха минути преди края на полувремето!

Юсеф Поулсен игра с ръка в наказателното поле при удар с глава към вратата на Шмайхел, а с помощта на системата ВАР, испанският съдия Матеос Лаос правилно отсъди дузпа. Зад топката застана Миле Йединак, който не сгреши – 1:1!

През второто полувреме „кенгурата” бяха по-дейният и организиран отбор, а грешка на Каспър Шмайхел можеше да им позволи да стигнат до пълен обрат, но Крузе не успя да се добере до топката. Удар на Аарън Муй пък профуча със сантиметри над вратата. Датчаните отговориха с удари на Поулсен и Систо.

В заключителните минути Шмайхел показа добър рефлекс при два последователни удара, съответно на Арзани и Леки, и така до нов гол не се стигна.

В крайна сметка Дания – Австралия 1:1 и предстоящи много интересни заключителни мачове в групата. В последния кръг от група "С" Дания се изправя срещу Франция, докато Австралия ще играе с Перу.

ДАНИЯ - АВСТРАЛИЯ 1:1

1:0 Ериксен 7'
1:1 Йединак 42'-д.

Дания: 1. Шмайхел, 4. Кяер, 6. Кристенсен, 8. Дилейни, 9. Йоргенсен, 10. Ериксен, 14. Далсгаард, 17. Стригер, 19. Шьоне, 20. Поулсен, 23. Сисито

Австралия: 1. Райън, 5. Милиган, 7. Леки, 10. Крузе, 11. Набут, 13. Муй, 15. Йединак, 16. Бехич, 19. Рисдън, 20. Сейнсбъри, 23. Рогич