Мбапе счупи рекорд и класира Франция на 1/8-финал (ВИДЕО+СНИМКИ)

Едно полувреме стигна на "петлите" да изпратят Перу вкъщи

Килиан Мбапе вкара гола за успеха на Франция с 1:0 срещу Перу в мач от група "С" на Мондиал 2018. "Петлите" са лидери с 6 точки от два мача и са сигурни за 1/8-финалите. Играчите на Перу пък вече може да си стягат багажа. Те нямат никакъв шанс за стигнат до второто място независимо от резултата в последния им мач срещу Австралия.

Мбапе не само донесе успеха на французите, но се превърна и в най-младия голмайстор за страната си на Световно. Нападателят на ПСЖ е само на 19 години и 183 дни. Преди него този рекорд държише Давид Трезеге (20 години и 246 дни).

Франция изигра много силно първо полувреме, когато падна и попадениета. След почивката "петлите" не ритнаха нито веднъж във вратата на Перу, но ударжаха победата.

Антоан Гризман можеше да открие резултата в 11-ата минута, но с неудобния си ляв крак той шутира в аут. Малко след това Пол Погба стреля от над 20 метра. В 14-ата минута малко не стигна на Рафаел Варан да насочи топката в мрежата след центриране от корнер. Две минути след това Гризман нанесе силен изстрел, но вротарят на Перу спаси.

Южноамериканците стигнаха до първата си възможност в 31-ата минута, когато Гереро се оказа сам срещу Юго Лорис, но стражът спаси удара му.

В 34-ата минута французите откриха резлутата. Оливие Жиру стреля, топката рикошира в крака на Родригес, прехвърли вратаря и попадна в непокрития Килиан Мбапе, който на празна врата нямаше как да сбърка - 1:0.

В началото на втората част перуанците бяха близо до изравняване на резултата. В 51-ата минута Педро Акино си опита с удар от далечно разстояние. Топката обаче нацели дясната греда.

В 61-ата минута Андре Карийо също се пробва да затрудни Лорис от далечна дистанция, но отново без успех. В 68-ата Луиш Адвинкула и шутира от границата на наказателното поле. Топката обаче мина на сантиметри от напречната греда.

Четвърт час преди края резервата Джеферсън Фарфан нанесе атрактивен удар от движение в наказателното поле, но волето му премина встрани от гредата.

С това приключи и всичко интересно на терена.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

ФРАНЦИЯ: 1. Лорис (к), 2. Павар, 4. Варан, 5. Юмтити, 6. Погба, 7. Гризман, 9. Жиру, 10. Мбапе, 13. Канте, 14. Матюиди, 21. Ернандес;
Селекционер Дидие Дешан

ПЕРУ: 1. Галесе, 2. Родригес, 6. Трауко, 8 Куева, 9. Гереро, 15. Рамос, 17. Адвинчула, 18. Карильо, 19. Йотун, 20, Флорес, 23. Акино;