Швед бе избран под №1 в драфта на НХЛ

Швед бе избран под №1 в драфта на НХЛ

Още двама европейци оформиха топ 3

Шведският бранител Расмус Далин бе избран под номер 1 от тима на Бъфало Сейбърс в драфта на Националната хокейна лига.
 
Под номер две бе взет руснакът Андрей Свечников. Дясното крило ще играе за отбора на Каролина Хърикейнс.
 
Двамата бяха сочени от всички специалисти като най-добрите играчи в драфта и логично бяха взети под номер едно и две от Бъфало и Каролина. Изненадата настъпи при третия избор, когато отборът на Монреал взе финландския център Йеспери Котканиеми.
 
Котканиеми се очакваше да бъде взет в топ 10, но малко специалисти му предричаха толкова преден избор.
 
Освен това с избирането на Далин, Свечников и Котканиеми бе прекъсната 19-годишна традиция поне един от първите трима играчи в драфта на НХЛ да бъде от Канада или САЩ.
 
Чак с номер 4 бе селектиран американски хокеист. Това бе лявото крило Брейди Ткъчук, син на бившия американски национал Кийт Ткъчук и брат на крилото на Калгари Матю Ткъчук.
 
Центърът Барет Хейтън бе взет от Аризона под номер 5, а с шестия пик Детройт селектира чеха Филип Задина, който играе като дясно крило. Драфтът в НХЛ продължава тази нощ с кръговете от втори до седми.

 

Радослав Янков и Биляна Замфирова с титли от държавното по сноуборд

Радослав Янков и Биляна Замфирова спечелиха титлите в паралелния гигантски слалом от откритото Държавното първенство по сноуборд в Банско, което се провежда на Банско.

Резултатите в НХЛ

Ето как свършиха битките на леда тази нощ

Малена Замфирова е в България

Сноубордистката започна активна рехабилитация

Златков и Цурбриген с държавните титли в слалома

Калин Златков и Анина Цурбриген завоюваха титлите и в слалома на Държавното първенство по ски алпийски дисциплини в Банско.

Минесота и Каролина си осигуриха място в плейофите на НХЛ

Резултати от НХЛ

Цурбриген и Златков са №1 и на слалома за купа „Пирин“ в Банско

Утре на писта „Томба“ ще се проведе и откритото държавно първенство на България за мъже и жени в дисциплината слалом