Как ще завърши мачът Лудогорец – Байер?

23 юни 2018 20:23 Васил Костов

Лудогорец и Карабах не се победиха (ВИДЕО+СНИМКИ)

Отборите на Лудогорец и участника в групите на Шампионската лига Карабах не успяха да излъчат победител в контролна среща, която се игра в Австрия. Двата тима завършиха 1:1, но българският шампион може да съжалява, че не победи, тъй като Клаудио Кешерю пропусна дузпа.

Първото попадение бе дело на Якуб Шверчок в 36-ата минута. В 52-ата Дани Китана изравни, а в 68-ата минута Клаудио Кешерю пропусна дузпа.

Мачът се състоя на стадион “Косен”. В първата контрола на австрийска земя “орлите” се наложиха над Вакер с 2:1.

"Орлите" стартираха по-активно срещата и в първите минути успяха да отправят два удара, чрез Джоди Лукоки и Якуб Шверчок, които обаче не доведоха до желания от българския тим резултат.

В 15-ата минута Мичел отправи топовен изстрел отдалеч, но за късмет на стража Наумов топката профуча на сантиметри от страничната греда.

В 28-ата минута Марселиньо изведе с прецизен пас Шверчок сам срещу вратаря, но полският таран си поведе дълго топката и двете нули останаха непроменени. Във втория си опит Шверчок не сбърка. В 36-ата минута Марселиньо отне в центъра и подаде към нападателя, който остана сам срещу стража на Карабах, и отбеляза технично по земя за 1:0.