Мощна Колумбия разби Полша и я изхвърли от Мондиал 2018 (ВИДЕО+СНИМКИ)

Горалски от Лудогорец игра 90 минути за "Дружина полска" в злополучния мач

Колумбия разби Полша с 3:0 във втората си среща от група Н на Мондиала в Русия и изхвърли съперника си от Световното.

Двубоят започна нервно и за двата отбора, като здравите сблъсъци накъсаха играта в първите 18 минути.

След това двата тима опитаха по няколко атаки, но без сериозен усар към някоя от двете врати, за да се стигне до 40-ата минута, когато защитникът на Колумбия Йери Мина вкара с глава за 1:0.

Колумбия започна по-активно втората част, макар след час игра Левандовски да пропусна добра възможност да изравни резултата.

Вместо това Радамел Фалкао сякаш реши всичко в 70-ата минута след попадението на Радамел Фалкао за 2:0. Точка на спора сложи Хуан Куадрадо пет минути по-късно, след като бе изведен от собствената си половина и надбяга отбраната на Полша за 3:0.

Полша можеше да стигне до почетен гол, но Оспина бе на ниво. Вратарят първо се справи с удар на Криховяк отблизо, а след това отрази и далечен и мощен изстрел на Левандовски.

По-рано днес Сенегал и Япония направиха 2:2 и водят в класирането с по 4 точки. В последния кръг Сенегал играе с Колумбия, а Япония срещу Полша.

ПОЛША - КОЛУМБИЯ 0:3

0:1 Йери Мина (40')

0:2 Рафамел Фалкао (70')

0:3 Хуан Куадрадо (75')

СЪСТАВИТЕ:

ПОЛША: Шчесни, Паздан, Беднарек, Пишчек, Горалски, Криховяк, Рибус, Березински, Зелински, Ковначки, Левандовски

КОЛУМБИЯ: Оспина, Мохика, Мина, Санчес, Ариас, Бариос, Агилар, Кинтеро, Хамес Родригес, Куадрадо, Фалкао