Защитник класира Колумбия на осминафинал (ВИДЕО+СНИМКИ)

Сенегал отпадна заради повече получени картони

Колумбия се класира за осминафиналите на Световното първенство в Русия като победител в група „H“ след минимален успех с 1:0 над Сенегал.

След загубата Садио Мане и компания отпаданаха от финалите за сметка на Япония, тъй като двата тима завършват с равен брой точки (4) и еднаква голова разлика (4:4), фиксирайки 2:2 помежду си, но азиатците продължават напред по критерия за феърплей, защото имат с два наказателни картона по-малко.

Единственото попадение на „Самара Арена“ реализира Джери Мина в 74-ата минута.

Противно на очакванията мачът определено не бе сред най-зрелищните от завършващата днес групова фаза и предложи общо пет точни удара към двете врати.

Най-любопитният момент преди почивката бе отмяна на отсъдена в реално време дузпа от арбитъра Милорад Мажич в 17-ата минута.

45-годишният сърбин първо посочи бялата точка след падане на Садио Мане в пеналта, но се възползва от видеоповторение, за да види, че Давинсон Санчес първо играе с топката и промени решението си.

Малко след това колумбийската звезда Хамес Родригес се контузи и напусна принудително терена в 31-ата минута, така че почивката дойде при нулево реми.

То се запази до заключителната час на двубоя и класираше напред двата тима, защото отпадналият тим на Полша имаше аванс и в крайна сметка победи Япония с 1:0.

В 74-ата минута обаче Джери Мина засече с глава центриране от корнер на Хуан Кинтеро и вкара единственото попадение в срещата.

Сенегалските футболисти се втурнаха в атака, за да търсят изравнителен гол, но неизвестно защо селекционерът им извади титулярния си нападател Мбайе Нианг в 86-ата минута.

Така Колумбия стигна до успеха и ще играе на осминафиналите с втория от група “G“ – Англия или Белгия, докато Сенегал отпадна от Мондиал 2018 с 4 точки, колкото класираха Япония напред.