ЦСКА не се даде на Шахтьор (ВИДЕО+СНИМКИ)

Любимец на "червените" фенове игра за украинците

ЦСКА завърши наравно третата си контрола по време на лагера в Австрия. „Армейците“ изиграха хубав мач срещу шампиона на Украйна Шахтьор (Донецк), завършвайки 0:0. 45 минути за украинците записа един от любимците на феновете на ЦСКА - Жуниор Мораеш.

За днешната проверка, извън групата на ЦСКА останаха Витаутас Черниаускас, Данте Стипица, Фернандо Каранга, Енрике Рафаел, Стойчо Атанасов, Жанио Бикел, Жоржиньо, Пламен Гълъбов и Жеферсон Телес. Каранга и Енрике все още не са готови за игра, а Стойчо Атанасов получи контузия и отпадна за всички контроли в Австрия. Бикел, Жоржиньо, Гълъбов и Жеферсон пък получиха почивка.

В 4-ата минута футболист на Шахтьор игра с ръка в собственото си наказателно поле, но главният арбитър не отсъди дузпа. След четвърт час игра Фернандо надскочи Чорбаджийски в наказателното поле, но ударът му с глава мина на сантиметри над напречната греда. До края на полувремето украинците продължиха да имат териториално превъзходство, без обаче да успеят да стигнат до чисто голово положение. "Армейците" пък организираха няколко хубави контри, от които не успяха да се възползват.

На почивката, в игра за Шахтьор се появи любимецът на "червените" фенове Жуниор Мораеш.

В самото на начало на втората част Коваленко можеше да се разпише, но от точката за изпълнение на дузпа стреля много неточно. В 49-ата минута Мораеш стреля мощно от дистанция, ала топката "облиза" дясната греда на Китанов. ЦСКА отоговори с директен удар от фаул на Десподов, който обаче не затрудни вратаря. Постепенно "армейците" изравниха играта и не оставяха свободни пространства на съперника си. В последните 10 минути обаче украинците отново наложиха натиск. Ракитски стреля хубаво от фаул, но Китанов изби. Жуниор Мораеш пък нанесе удар от малък ъгъл, който също бе отразен от "червения" страж.

ЦСКА пропусна чудесна възможност в 85-ата минута. Едвин Джеси проби отдясно и върна към Тонислав Йорданов, който обаче от близко стреля високо над вратата.

СЪСТАВЪТ НА "ЧЕРВЕНИТЕ"

ЦСКА: 33. Георги Китанов (в), 14. Ангел Лясков, 5. Николай Бодуров, 4. Божидар Чорбаджийски (к), 24. Стивън Перейра, 15. Кристиян Малинов, 6. Рубен Пинто, 22. Никола Колев, 18. Александър Георгиев, 19. Кирил Десподов, 21. Тонислав Йорданов

Резерви: 12. Слави Петров (в), 23. Александър Дюлгеров, 29. Борис Секулич, 26. Валентин Антов, 8. Едвин Джеси, 20 Тиаго Родригес

Бабич: Разочаровани сме, заслужавахме равен