Кой ще спечели вечното дерби?

01 юли 2018 20:43 Николай Георгиев

Литовци доминират в първите дисциплини от последния ден на държавното по плуване

Литовският национал Томас Сунгаила спечели златото на 200 метра свободен стил (мъже) в последния ден на държавното първенство по плуване на басейн "Диана".

Литовецът финишира във финала за 1:54.16 минути и изпревари българските участници. Тодор Тодоров (Черноморец) остана втори с 1:54.50, а трети е Никоа Саватинов (Спринт) с 1:55.59.

Състезателка от националния отбор на Литва - Агне Селейкайте, триумфира на 50 метра бруст (жени) с време 31.78 секунди.

Втора остана британката Абигейл Хърст с 33.45 секунди, а трета е българката Диана Петкова от клуб Спринт с 33.76.