Иван Влъчков спечели второто състезание в своя клас на Нюрбургринг в GT4 (ВИДЕО)

Иван бе един от последните, които направиха задължителното си спиране в бокса в средата на надпреварата

Иван Влъчков спечели второто състезание в своя клас от сериите GT4 за Купата на Централна Европа на пистата Нюрбургринг в Германия.

Този сезон Влъчков отново се състезава за екипа на Росен Даскалов – София Кар Моторспорт с болида Sin Car R1. Вчера Иван завърши 3-и, но днес спечели убедително в категорията на аматьорите.

Във второто състезание на съкратения вариант на Нюрбургринг Иван стартира втори от всички и първи в своя клас. Той запази тази позиция след старта, а след това стратегически пропусна Ръдест от класа на професионалистите. В следващите обиколки Вълчков поддържаше отлично темпо и задържаше 3-ата позиция и първата в класа.

Иван бе един от последните, които направиха задължителното си спиране в бокса в средата на надпреварата, сред което той запази убедително първата позиция в класа и бе 4-и в общото класиране.

До финала българският пилот пропусна още един "професионалист", за да завърши 5-и и убедително първи в класа си с аванс от 15 сек пред втория Марчинкиевич с Мазерати. Той остави зад себе си двама от професионалния клас.
"Благодаря на Дамасцена Алба АСК, Николай Мончев, семейство Даскалови, невероятните механици, уникалната българска кола Sin Car R1, на моите родители, каза Иван, който вчера стана на 19 години. - Без тях нямаше да съм тук. Благодаря и на всички, които ме подкрепят и са до мен."

Хакинен сравни Формула 1 с тенис

На корта Хамилтън би имал предимство, смята бившият пилот

Себастиен Ожие спечели осма титла във WRC след триумф в Рали Монца (ВИДЕО)

Французинът имаше сериозен късмет, след като още в първата отсечка докосна един от бетонните блокове на множеството шикани по виражите на „Монца“

Евънс с минимален аванс пред Ожие на Рали Монца (ВИДЕО)

Трети след първите седем отсечки се движи Тиери Нювил

Автомобилна федерация на България отговори ударно на ММС

Вижте истината, с подпис и печат…

Нювил води със 7 десети на Еванс в Каталуня (ВИДЕО)

Състезанието приключи за Такамото Кацута, който блъсна своя Yaris в крайпътна мантинела

Мартин Чой: Не очаквах подиума, но съм много щастлив и още ме държат емоциите