Каранга пак е тук и бележи! ЦСКА направи 3:3 с Брьондби (ВИДЕО+СНИМКИ)

Бразилецът се завърна с гръм и трясък за "червените", но пропусна дузпа

ЦСКА и Брьондби направиха 3:3 в последната контрола на "червените" от лагера в Австрия.

Голямата новина беше завръщането на Фернадо Каранга в игра. Бразилският нападател дълго време лекуваше контузия, която получи в края на миналия сезон. Той вкара едно от пападенията за ЦСКА, а след това изпусна и дузпа.

Треньорът  на "червените" беше дал почивка на вратаря Стипица, Николай Бодуров и Рубен Пинто. Кирил Десподов, Стойчо Атанасов, Слави Петров и Александър Георгиев пък не играха заради травми.

ЦСКА изигра слабо първо полувреме, в което натискът на съперника доведе до два гола във вратата на Черниаускас.

В 28-ата минута Тиблинг центрира отдясно, Пламен Гълъбов се размина с топката и оставеният непокрит Ерцег откри резултата - 0:1.

Малко след това Каранга пропиля отлична  възможност да изравни. Той се озова очи в очи с вратаря на датчаните Швабе, но прехвърлящият му изстрел бе отразен.

В 42-ата минута вицешампионът на Дания вкара втори гол. "Червените" сбъркаха при разиграване в центъра, последва извеждащ пас към Ерцег, който с шут от границата на наказателното поле удвои аванса на тима си.

ЦСКА върна едно попадение в 44-ата минута. Каранга получи пас от Жанио Бикел и стреля с десния крак покрай вратаря Швабе за 1:2.

Второто полувреме започна с нов гол за Брьондби. Френо шутира, топката първо срещна горната греда, а после се спря в мрежата на Черниаускас.

ЦСКА можеше да намали в 53-ата минута, когато получи дузпа за нарушение срещу Енрике Рафаел.  Зад топката застана Каранга, а ударът му беше отразен от вратаря.

Десет минути по-късно новото попълнение Жоржиньо вкара за 2:3 с шут извън наказателното поле. В 65-ата минута тупалка на Тиаго влезе за 3:3. Португалецът изведе "червените" с капитанската лента в този мач.

ЦСКА се завръща от Австрия с баланс от две победи - срещу японския В-Варен Нагасаки с 3:0 и руския УФА с 2:0 и два равни - 3:3 с Брьондби и 0:0 срещу украинския шампион Шахтьор (Донецк).

Тимът се прибира в София утре вечер с полет от Мюнхен, който се очаква на Терминал 2 на летище София в 23:00 часа.

Стартов състав на ЦСКА: 30. Витаутас Черниаускас (в), 3. Жеферсон Телес, 23. Александър Дюлгеров, 28. Пламен Гълъбов, 29. Борис Секулич, 16. Жанио Бикел, 26. Валентин Антов, 17. Енрике Рафаел, 8. Едвин Джеси, 20.Тиаго Родригес (к), 9. Фернандо Каранга

Резерви: 33. Георги Китанов (в), 4. Божидар Чорбаджийски, 14. Ангел Лясков, 24. Стивън Перейра, 15. Кристиян Малинов, 7. Жоржиньо, 21. Тонислав Йорданов, 22. Никола Колев