Масов бой прекъсна световна квалификация (ВИДЕО)

Двубоят е директен сблъсък за първото място в квалификационна група "В"

Масов бой между играчите на Филипините и Австралия прекрати световната квалификация по баскетбол между двата отбора. Срещата в Бокауе бе прекъсната 4:01 минути преди края на третата четвърт при резултат 79:48 в полза на австралийците, когато едно нарушение под коша на гостите даде начало на баталните сцени, в които се включиха състезателите на паркета на двата отбора, както и хора от щаба на домакините от Филипините.

Сред главните действащи лица на масовото меле бяха Тон Мейкър от Австралия, който играе за Милуоки Бъкс в НБА, както и натурализирания американец в състава на Филипините, който също има богат опит при най-добрите - Андрей Блатч.

Двубоят е директен сблъсък за първото място в квалификационна група "В", като и двата отбора влязоха в срещата с баланс от по 4 победи и 1 загуба. След обстойно преглеждане на видоеповторения срещата бе подновена след повече от половин час забавяне, като съдиите изгониха от игра деветима филипинци и четири австралийци.

Това остави домакините с едва трима играчи на терена срещу петима австралийци. Заради очевидно неравностойната ситуация Гейб Норууд от състава на Филипини набързо направи пет фаула, с което остави тима си само с двама състезатели, което не е разрешено от баскетболния правилник, и срещата официално приключи 1:57 минути преди края на третата четвърт с победа за Австралия с 89:53.