ГЛЕДАХТЕ НА ЖИВО: Виктория Томова - Серина Уилямс 1:6, 4:6

ГЛЕДАХТЕ НА ЖИВО: Виктория Томова - Серина Уилямс 1:6, 4:6

Следете мата тук

Виктория Томова излиза срещу Серина Уилямс (САЩ, №25), двубой от втория кръг на Уимбълдън. 

 

Мачът трябва да започне около 19:00 часа (веднага след Федерер - Лацко)
 
Виктория Томова дебютира в основната схема на Уимбълдън, след като успя да преодолее квалификациите на турнира. Българката играе за втори път в кариерата си в основна схема на турнир от Големия шлем, след като през януари участва на Откритото първенство на Австралия като "щастлива губеща" и отпадна в първия кръг.
 
Серина Уилямс в момента е №181 в ранглистата на WTA, след като през миналата година изпусна 3/4 от сезона, тъй като роди първото си дете. Тя е носителка на 23 титли от Големия шлем и е считана за една от най-великите в историята на женския тенис. Серина Уилямс има седем титли на Уимбълдън, последната от които е от 2016 година.
 
Гледайте мача - ТУК
 
Още линкове - тук и тук
Иван Иванов е №1 на Варна

На изискана гала вечеря в Юнашкия салон във Варна се състоя церемонията по награждаването на "Спортист на Варна" за 2025 година.

Стаматова бие в Турция

Юлия Стаматова се класира за втория кръг на сингъл на турнира по тенис на клей в Анталия (Турция) с награден фонд 15 хиляди долара.

Джокович ще открие сезона в Аделаида

24-кратният шампион от Големия шлем Новак Джокович потвърди участие на турнира от ATP 250 в Аделаида, Австралия, в началото на сезон 2026, съобщиха организаторите

АТП ще въведе ново правило при горещо време

Асоциацията на професионалните тенисисти (АТП) ще въведе ново правило при горещо време, което да се спазва през сезон 2026, съобщава агенция Ройтерс.

Официално: Арина Сабаленка е №1 за годината

Това съобщиха от Женската тенис асоциация

Наша тенисистка печели турнир в академията на Надал

Мая Мичева спечели титлата на сингъл при момичетата на турнир до 14 години от трета категория на Тенис Европа в академията на Рафаел Надал в Манакор (Испания). 

Диа Евтимова със сериозен прогрес в световната ранглиста

Най-добрата българска тенисистка Виктория Томова отбеляза спад с една позиция в световната ранглиста на Женската тенис асоциация (УТА) и вече заема 132-ва позиция с 557 точки.

Григор Димитров има нов треньор

Това е Ксавие Малис, който в момента е на 45 години

Росица Денчева се класира за 1/4-финалите на турнира в Шарм Ел Шейх

Тя надделя над французойка в два сета