Кой ще е новият шампион на България?

04 юли 2018 22:43

Шиникова на четвъртфинал в Германия

Изабелла Шиникова се класира за четвъртфиналите на двойки на турнира по тенис на червени кортове в германския град Ашафенбург с награден фонд 25 хиляди долара.

Българката и Полина Лейкина (Русия) победиха четвъртите поставени Джулия Терзийска (България) и Лиза Пономар (Германия) с 6:3, 6:1 за 54 минути. Следващите им съпернички са Катарина Хобгарски (Германия) и Олга Янчук (Украйна).

Шиникова отпадна на старта на сингъл, след като загуби от квалификантката Ана Габрич (Германия) с 6:7(5), 5:7 за 1:43 часа. Джулия Терзийска достигна до втория кръг на сингъл, след като вчера победи Валерия Соловьова (Русия) с 6:4, 7:6(6).

Също вчера Диа Евтимова се класира за четвъртфиналите на двойки. Българката и Елизабет Халбауер (САЩ) победиха представителките на Германия Щефани Бертшман и Мишел Рот със 7:6(1), 6:2 за 78 минути.