Илияна Раева ще се кандидатира за президент на федерацията по художествена гимнастика

Илияна Раева ще се кандидатира за президент на федерацията по художествена гимнастика

"Най-голямото ми желание и мечта е художествената гимнастика да стане най-популярният спорт в България"

Илияна Раева ще се кандидатира за президент на Българската федерация по художествена гимнастика. Раева обяви решението си след днешното заседания на Управителния съвет на централата. Това ще стане на извънредното Общо отчетно-изборно събрание на централата на 14 ноември.

Досегашният президент на БФХГ Мария Гигова по всяка вероятност няма да се кандидатира за нов мандат. Раева коментира и спекулациите, че е получила предложение да поеме поста на спортен министър. 

"Искам да бъда искрена с вас. Нямам предложение да стана министър на спорта. Имам само предварителен разговор без ангажираност. Най-голямото ми желание и мечта е художествената гимнастика да стане най-популярният спорт в България. От тази позиция много бих се замислила и не съм сигурна дали бих приела друг пост", коментира Раева. 

Председателят на БОК Весела Лечева поздрави  Спортно училище „Никола Симов“ в Търговище

Председателят на БОК Весела Лечева поздрави Спортно училище „Никола Симов“ в Търговище, което отбеляза своята 40-а годишнина.

Олимпийският огън започна своята щафета в Рим

Ще пропътува 12 000 км и 300 града за 63 дни

Призът „Спортист на Варна“ ще бъде връчен на 16 декември

Членовете на Обществения съвет по спорт решиха общинската награда „Юнак“ за цялостен принос да бъде връчена на Мария Чиприянова и на Венцеслав Гечев

Италия подобри световен рекорд на Европейското първенство по плуване

Смесената щафета на Италия на 4 по 50 метра свободен стил (двама мъже и две жени) постави първия световен рекорд по време Европейското първенство по плуване в малък басейн в Люблин.

Габриела Георгиева отпадна на полуфиналите на 100 метра гръб на Европейското по плуване

Българската състезателка даде 16-о време с 59.83 секунди

България с победа в квалификация за Европейско по бадминтон

Женският ни тим стартира с успех с 5:0

Министър  Пешев на среща с новоизбрания председател на БФЛА Георги Павлов

Двамата обсъдиха бъдещото развитие на „Царицата на спортовете“

Фондация WINBET И Община Бургас наградиха най-успешните спортисти от града

Александра Лукоянова  от яхтклуб "Черноморец“ спечели голямата награда

Диана Петкова ще плува на полуфиналите на Европейското първенство

Диана Петкова се класира за полуфиналите на 100 метра съчетано на Европейското първенство по плуване в малък басейн в Люблин, Полша.