Тони Мартин защити титлата си в индивидуалното бягане по часовник

Германецът Тони Мартин защити титлата си в индивидуалното бягане по часовник на Световното първенство по колоездене на шосе във Фалкенбург

Германецът Тони Мартин защити титлата си в индивидуалното бягане по часовник на Световното първенство по колоездене на шосе във Фалкенбург (Холандия). Той преодоля най-бързо тежкото 45,7-километрово трасе за 58:38.76 минути.

Германецът изпревари само с 5.37 секунди Тайлър Фини (САЩ).  С бронза пък се окичи Васил Кириенка (Беларус), който завърши с изоставане от 1:44.99 минута зад победителя.

27-годишният Мартин имаше колеблив сезон, след като счупи китката на ръката си на Обиколката на Франция, а на Олимпиадата в Лондон остана на второ място в бягането по часовник след британеца Брадли Уигинс. Уигинс, който триумфира на "Тур дьо Франс", днес не стартира, за да запази сили за масовия старт в неделя.

Четирикратният световен шампион и олимпийски първенец от Пекин 2008 в дисциплината Фабиан Канчелара (Швейцария) също пропусна надпреварата заради контузия на рамото.

Един от претендентите за отличията Марки Пиноти (Италия) пък падна лошо на лявата си ръка на завой и беше откаран в болница със съмнение за счупена ключица.

Шампионът от Вуелтата Алберто Контадор (Испания) се надяваше на място на подиума, но се представи разочароващо и в крайна сметка остана девети на 2:30.00 минути зад Мартин.

Ризов 14-и на СК по спортна стрелба в Баку

Ксения Момчилова на Световната купа по гимнастически паркур

Налбантова: Очакването на квотата беше ментално изтощаващо

Вижте какво каза българката

Шампион по таекуондо продава медала си в подкрепа на болния си брат

Българка с шведски паспорт се класира за финала на СК по модерен петобой в София