Венгер: Мачът със Сити ще покаже каква е класата на Арсенал

Венгер: Мачът със Сити ще покаже каква е класата на Арсенал

"Джак Уилшър ще се върне психически по-силен"

Арсенал гостува на „Етихад” на шампиона Манчестър Сити в неделя. Според Венгер изходът от дербито ще има сериозно влияние върху увереността на двата тима.

„Шампионатът е много завързан. Ако сме в най-добрата си форма, имаме голям шанс да направим добър резултат. Очаквам Сити да са концентрирани и да се представят добре. Мачът срещу тях ще ни покаже каква е класата ни и как се справяме в големите мачове”, казва опитният треньор.

Арсен Венгер очаква Джак Уилшър да се завърне психически по-силен след 14-месечно отсъствие от футболните терени.

Английският национал получи тежка травма на глезена в контрола по време на предсезонната подготовка  през август 2011 година. 20-годишният халф се върна към пълноценни тренировки вече, но Венгер ще пипа внимателно в тази деликатна ситуация.

„Това, през което Уилшър премина, ще го направи по-силен. Това е добър тест за психиката. Той беше много целеустремен към завръщане в последните 3 месеца, но ние трябва да сме предпазливи. Трябва добре да разпределим неговите натоварвания. Нужни са му няколко мача с резервите”, обяви френският мениджър.

Малко по-напред с подготовката е Емануел Фримпонг, който се контузи през февруари, когато беше под наем в Уулвърхемптън.

„Фримпонг е малко по-напред от Джак по отношение на физическото състояние. Емануел не е играл от дълго време, но напредва бързо."
Легенда на Рома си тръгна от клуба след 50 години в него

След повече от петдесет години съвместна история, пътищата на Бруно Конти и Рома се разделят

Жените на Барселона размазаха Реал Мадрид с 12:2! (ВИДЕО)

Женският отбор на Барселона размаза този на Реал Мадрид с 6:0 на „Камп Ноу“ в четвъртфинален мач-реванш и с общ резултат 12:2 след 6:2 в столицата продължава към следващата фаза

Джерард: Мечта ми е да водя Ливърпул един ден

Легендата на Ливърпул - Стивън Джерард, изрази готовност да се завърне на „Анфийлд“ като асистент на елитен мениджър, но същевременно се дистанцира от възможността да поеме ролята на временен наставник

Луис Енрике: Трябва да защитим собствените си интереси

Старши треньорът на френския гранд Пари Сен Жермен Луис Енрике заяви, че „приема всякакви гледни точки“ относно желанието на неговия клуб да бъде пренасрочена срещата с Ланс от Лига 1

Легенда на Милан е готов да поеме властта в италианския футбол

Легендата на Милан и Италия Джани Ривера изрази готовност да стане следващият президент на Италианската футболна федерация (FIGC)

Манчестър Сити вече се оглежда за нов мениджър

Мениджърът на Манчестър Сити Пеп Гуардиола няма да вземе окончателно решение за своето бъдеще в клуба преди края на настоящия сезон