Ямбол загуби от Фени Индъстри с 65:77

Възпитаниците на Иван Чолаков загубиха, след като изиграха много слаба втора четвърт

Отборът на Ямбол загуби от Фени Индъстри (Македония) с 65:77 (25:18, 9:26, 20:22, 11:11) точки в мач от втория ден на международния турнир по баскетбол за мъже в едноименния град.

Възпитаниците на Иван Чолаков загубиха, след като изиграха много слаба втора четвърт. За домакините се отличиха Мартин Дурчев с 13 точки, Юлиан Радионов с 12 точки и американецът Браян Ормонд с 12 точки.

За македонския тим, който оглави класирането с втора поредна победа, се отличиха Боян Трайковски с 24 точки, Марко Симоновски с 23 точки и новото попълнение Саша Братич с 11 точки.

В другия мач от днес Кавала (Гърция) загуби от Олин Едирне Турция с 57:82 (14:28, 18:20, 15:16, 10:18) точки. Домакините победиха снощи Кавала с 82:72 точки. Утре от 19.00 часа Ямбол играе с Олин Едирне в последния мач от турнира.

С международния турнир по баскетбол се отбелязват 10-та годишнината от спечелването на шампионската титла на България и 50-та годишнина от влизането на ямболския отбор в елитната баскетболна група.

Далас се класира за финала на Запад в НБА

С две точни стрелби на Пи Джей Уошингтън в края на шестия мач

Индиана прати серията с Ню Йорк в седми мач в НБА

Рилски спортист разгроми Спартак (Пл), отива на финал

Минесота изравни серията с Денвър и я прати в решителен седми мач

Тимбъруулвс разби Нъгетс с 115:70

Балкан надви Черноморец и се класира на финал в мач номер 4 (ВИДЕО)

Ботевградчани бяха непоколебими с 94:78 и спечелиха серията с 3:1

MVP на НБА Никола Йокич вкара 40 точки и доближи Денвър до финала на Западната конференция