Монтана победи 10 от Черно море, откараха Цветковски в болница (+СНИМКИ)

Монтана постигна втора поредна победа, след като взе второто си поред домакинство - срещу Черно море с 3:1.

Монтана постигна втора поредна победа, след като взе второто си поред домакинство - срещу Черно море с 3:1. Гостите останаха с човек по-малко още в 24-ата минута, когато дискусионен червен картон получи нападателят на моряците Мирослав Манолов. Той бе изгонен за твърдо влизане в тялото на вратаря на Монтана Веселин Цветковски, който получи комоцио и зверска аркада и бе откаран в болница. През второто полувреме домакините вкараха три гола чрез Мартин Ковачев, Димитър Воденичаров и Деян Христов. Последните двама се появиха като резерви. Почетното попадение за гостите от Варна вкара техният капитан Георги Илиев три минути преди края.

Мачът започна с предпазлива игра от страна на двата тима. В 24-ата минута реферът не Иван Вълчев не видя засада на Миро Манолов, който бе изведен сам срещу вратаря. Нападателят връхлетя върху Веселин Цветковски и го удари в главата, в резултат на което стражът получи комоцио, зверска аркада и бе откаран в болница, а таранът получи директен червен картон.

На мястото на Веселин Цветковски на вратата на Монтана влезе младежкият национал на Конго Сендо.

Срещата продължи с два добри удара на Пашов. Първият бе спасен от Китанов, а вторият излезе в аут.

Почивката дойде при нулево равенство.

В 50-ата минута Монтана успя да открие резултата с човек повече. Йордан Тодоров центрира в наказателното поле, където Мартин Ковачев с лек, но точен удар направи 1:0.

В 73-ата минута резервата Димитър Воденичаров удвои аванса на домакините, след като вкара с ефектен прехвърлящ удар.

Друга резерва – Деян Христов – се разписа 8 минути след като се появи в игра. Той бе изведен сам срещу вратаря от Митко Илиев, преодоля Китанов и реализира.

Монтана спря да играе и в края получи гол. Почетното попадение за Черно море отбеляза капитанът Георги Илиев.