Григор Димитров спаси мачбол и победи драматично на старта в Банкок

Григор Димитров спаси мачбол и победи драматично на старта в Банкок

Гришо трудно надви тайванец с 6-3, 3-6, 7-6

Най-добрият български тенисист Григор Димитров трудно преодоля първия кръг на турнира в Банкок с награден фонд 551 000 долара. Той се нуждаеше от повече от два часа, за да победи 239-ия в света тайванец Цун-Хуа Ян с 6:3, 3:6, 7:6 (7).

Хасковлията показа доста брак в играта си, но все пак успя да започне добре и след пробив в 8-ия гейм поведе с 5:3 в първия сет, който след това бе затворен с 6:3.

Във втората част ролите се размениха. Ян взе подаването на българина в 6-ия гейм и резултатът стна 4:2, а след това азиатецът спечели с 6:3.

В решителния трети сет двамата тенисисти спечелиха всичките си сервис геймове и се стигна до тайбрек. Той бе изключително оспорван. Тайванецът поведе с 3:0, но Димитров изравни и в крайна сметка го спечели с 9:7. При 6:5 Ян имаше мачбол, който бе спасен.

За победата и участието си във втория кръг българинът заслужи 20 точки за световната ранглиста и 9525 долара от наградния фонд.

Следващият съперник на Григор  Димитров ще бъде поставения под номер 2 Ришар Гаске, който пропусна 1-вия кръг. Двамата играха тази година един срещу друг на Ролан Гарос, където французинът спечели с 3:1 сета. 
Григор Димитров започва новия сезон в Бризбейн

Той е двукратен шампион в турнира

Рускиня става австрийка, за да играе тенис

Анастасия Потапова, родена в руския град Саратов, ще се състезава за Австрия през следващия сезон на професионалния тенис тур за жени, съобщава агенция Ройтерс.

Диа Евтимова загуби във втория кръг на сингъл на турнир по тенис в Дейтона Бийч

Българката отстъпи пред поставената под номер 4 в схемата Франческа Пейс

Стаматова се класира за четвъртфиналите на сингъл в Турция

Юлия Стаматова се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнира по тенис на клей в Анталия (Турция) с награден фонд 15 хиляди долара.

Диа Евтимова отпадна на двойки, но бие на сингъл в Дейтона Бийч

Диа Евтимова се класира за втория кръг на сингъл на турнира по тенис на клей кортове в Дейтона Бийч (САЩ) с награден фонд 30 хиляди долара.

Диа Евтимова с победа в Дейтона Бийч

Предстои мач и на двойки

Юлия Стаматова с нова победа в Анталия

Българката премина първия кръг на сингъл и на двойки

Ива Иванова отпадна в първи кръг в Тунис

Българката продължава само в надпреварата на двойки

Алекса Каратанчева се класира за втория кръг на турнир по тенис в Турция

Алекса Каратанчева се класира за втория кръг на сингъл на турнира по тенис на клей в Анталия (Турция) с награден фонд 15 хиляди долара.