Котоошу спира със сумото

Котоошу спира със сумото

След 10 години в професионалното сумо Калоян Махлянов-Котоошу може да слезе от дохиото. Първият европеец, заслужил титлата „озеки", или голям шампион, е преследван от хронична контузия в коляното, заради която прекрати участието си на Големия есенен турнир в Токио.

След 10 години в професионалното сумо Калоян Махлянов-Котоошу може да слезе от дохиото. Първият европеец, заслужил титлата „озеки", или голям шампион, е преследван от хронична контузия в коляното, заради която прекрати участието си на Големия есенен турнир в Токио.
 
Близки до сумиста довериха пред „Меридиан Мач", че от школата „Садогатаке" сериозно се замислят дали да разчитат на българина в бъдеще. Още при пристигането си в Япония през 2002 г. гигантът от великотърновкото село Джулюница е бил предупреден да се пази от травми, тъй като те биха коствали кариерата му.
Пикът в кариерата на Котоошу дойде през 2008 година, когато спечели турнира Нацу Башо и се превърна в първия представител от Стария континент, вдигнал Купата на императора. След това обаче Калоян не направи нищо значително, като доста често напускаше турнирите заради контузията в дясното си коляно. Махлянов дори не се напъна да стане „йокозуна", защото титлата го задължава да печели турнири.
 

Все пак шефовете на школата „Садогатаке" няма да низгвернат тотално нашия, а ще му предложат работа като треньор. Такова право в Япония имат само сумистите, стигнали до ранг „озеки" или „йокозуна". 

Участници от 13 държави пристигат в София за Тринадесетия международен турнир по олимпийско таекуондо „Рамус София Оупън“ 2026

Прочетете повече за събитието

Отлично представяне на боксьорите ни в Будва

Янко Илиев стана шампион в категория до 55 килограма

Още два медала за България от ЕК по джудо

Още два бронзови медала спечелиха българските състезатели на турнири от Европейската купа по джудо. 

Замфиров и Янков не стигнаха до подиума в Чехия

Бронзовият медалист от Зимните олимпийски игри в Милано-Кортина Тервел Замфиров отпадна на четвъртфиналите в паралелния слалом от Световната купа по алпийски сноуборд в Шпиндлерув Млин (Чехия).

Генсекът на БОК за председателя на кикбокс конфедерацията: Този човек е достатъчно нагъл и глупав да си го признае публично

Генералният секретар на БОК Данаил Димов говори пред Дарик относно изявлението в социалните медии на председателя на Българската конфедерация по кикбокс и муай тай Галин Димов.

България в топ 3 по медали от Купа „Странджа“

Пред нас в подреждането се наредиха единствено Узбекистан и Украйна