СЕНЗАЦИЯ: Джокович и Циципас ще са звездите в София

СЕНЗАЦИЯ: Джокович и Циципас ще са звездите в София

Гърци заливат „Арена Армеец“ за тениса

Гръцка инвазия се очаква между трети и десети февруари в София.

Причината е традиционният вече тенис турнир от веригата АТР 250 "София Оупън".

Елините вече са се заканили да изкупят максимално много билети, за да подкрепят с пълно гърло младата надежда на гръцкия, а и световния тенис Стефанос Циципас.

Младокът, който продължава със силните си изяви на Откритото първенство на Австралия, е потвърдил участие в надпреварата в София.

"Вече имаме много заявки от гръцки студенти в София, а и много хора от южната ни съседка ще дойдат, за да гледат Циципас. Разпитват ни за всичко, каква ще е програмата, кога ще са финалите и всичко останало. Доста от тях вече си взеха пропуски и за финала, явно очаквайки, че Стефанос ще стигне до там", обявиха организаторите пред "Стандарт".

Циципас се радва на голяма подкрепа, където и да участва. По време на мачовете му в Мелбърн солидна агитка дере гърло при всяка спечелена от играча точка.

Иначе, другата голяма звезда за "София Оупън", която се очаква да дойде, е Новак Джокович. Сърбинът обаче няма да участва в турнира.

Той ще се появи за открит урок с дечица и вероятно ще раздаде и автографи. Все пак Ноле има адски много фенове в у нас и факта, че той ще е специален гост на турнира, гарантира висока посещаемост.

Почина легендарен български тенисист

Скръбната вест съобщи синът му, също Стефан Цветков

Разкриха голямата грешка на Карлос Алкарас

Двукратният шампион от Шлема Евгений Кафелников не спести критиките си относно намесата на бащата на Карлос Алкарас в работата на щаба след раздялата с Хуан Карлос Фереро, пише Tennis365.

Джокович разкри идолите от детството си

Ноле е 24-кратен шампион от Големия шлем

Кирьос: Всички негативно настроени в крайна сметка се насладиха

“Това е най-обсъжданото спортно събитие последните 6 месеца”, добави австралиецът

Джокович си пожела 25 титли от Шлема и 1000 гола на Роналдо

Сръбският тенисист Новак Джокович изрази надежда, че ще спечели рекордната си 25-а титла от Големия шлем по същото време, по което португалската футболна звезда Кристиано Роналдо ще достигне границата от 1000 гола в кариерата си

Гришо: Искам да спечеля всеки турнир, на който стъпя

Най-добрият български тенисист Григор Димитров започна подготовката си в Бризбън, където в началото на следващата седмица ще се завърне на корта за началото на сезона си