Шарапова детронира Возняцки в Мелбърн

Маша ще спори с Ашли Барти за място на четвъртфиналите, Стивънс и Павлюченкова също продължават напред

Шампионката от 2008 година Мария Шарапова (Русия) детронира защитаващата титлата си Каролине Возняцки (Дания) в третия кръг на Откритото първенство на Австралия по тенис.

Поставената под номер 30 Шарапова спечели срещу третата в схемата Вожняцки с 6:4, 4:6, 6:3 след 2:24 часа игра и за пръв път от 2016 година ще играе във втората седмица в Мелбърн.

Рускинята, петкратна шампионка в турнирите от Големия шлем, взе първия сет след обрат от 1:4 гейма. Във втората част Возняцки пропиля аванс от 3:0, но при 5:4 успя да пробие, с което изравни резултата. Третият сет започна равностойно, но със серия от четири поредни гейма рускинята триумфира.

Шарапова пласира 37 печеливши удара срещу едва 10 на съперничката си, което се оказа решаващо.

Така рускинята, която е четирикратна финалистка в "Мелбърн Парк", ще срещне в четвъртия кръг поставената под номер 15 представителка на домакините Ашли Барти, която се справи с Мария Сакари от Гърция със 7:5, 6:1.

Шампионката от Откритото първенство на САЩ през 2017 година и пета в схемата Слоун Стивънс (САЩ) също продължава напред след 7:6(6), 7:6(5) срещу 31-ата Петра Мартич (Хърватия).

Стивънс навакса изоставане и в двата сета, като в първия губеше с 2:4 гейма, а във втория - с 1:3.

Американката ще срещне за място на четвъртфиналите Анастасия Павлюченкова (Русия), която елиминира Александра Саснович (Беларус) с 6:0, 6:3 за малко повече от час.