Сантос спечели турнира Рекопа Судамерикана (+ВИДЕО)

Сантос спечели турнира Рекопа Судамерикана, след като във втората финална среща за трофея победи Универсидад де Чили с 2:0. Първата среща завърши без голове, но сега с попаденията на Неймар в 27-ата и на Бруно Родриго в 61-ата бразилците триумфираха. Малко преди края на първото полувреме Неймар пропусна и дузпа.

Той откри резултата от границата на наказателното поле, след като направи двойно подаване с Андре. Неймар получи идеална топка по земята и с удар по земята я прати в мрежата. Сантос, шампион в Копа Либертадорес от 2011-а година, стигна до втори гол в 57-ата минута, дело на Бруно Родриго. Защитникът се разписа с глава след центриране на плеймейкъра Фелипе Андерсон от свободен удар. Пред Неймар се откри възможност да вкара още веднъж, във 2-ата минута на добавеното време на първото полувреме, но пропусна дузпата. Той си изработи сам наказателния удар, като защитникът на гостите Хосе Рохас го повали при индивидуален дрибъл. Вратарят Джони Ерера обаче спаси удара му, както направи и в първата среща между двата отбора в Сантяго.