„Левски” и „НСА” спорят за титлата

„Левски” и „НСА” спорят за титлата

Държавният шампион взима 4000 лева, а за финалиста остават 2000 лева

Отборите на „Левски” и на „НСА” се класираха за финала на Държавното отборно първенство по тенис за мъже Happy Open 2012, което е с общ награден фонд 10 000 лева и се провежда на кортовете на БНТЦ „Карлсберг” в София.

В повторение на миналогодишния финал „сините” надиграха с 2-0 срещу шампионите от „Черно море-Елит” (Варна). Ветеранът Илия Кушев надделя в мача на вторите ракети срещу румънеца Адриан Кручат със 7:6(4), 6:3.

32-годишният пловдивчанин поведе с 6:5 в първия сет с пробив, но Кручат го върна и се стигна до тайбрек. В него Кушев поведе с 6:3 и реализира втория си сетбол. Във втората част българинът беше по-свеж и по-прецизен и заслужено спечели мача.

Във втория сингъл Тихомир Грозданов победи с убедителното 6:4, 6:2 друг румънец – Теодор-Дачиан Крачун, за да донесе крайния успех на „Левски”.

В другия полуфинал отборът на спортната академия не срещна особена съпротива от състава на „Севлиево” и също спечели с 2-0. Валентин Димов се наложи над Ивелин Колев с 6:1, 6:1. След това държавният шампион на единично Александър Лазов победи национала Петър Трендафилов с 6:3, 6:3.

Финалната среща е в събота, 29 септември, от 10 часа на централния корт. Мачът за третото място между „Черно море-Елит” и „Севлиево” започва същия час на корт №6.

Държавният шампион взима 4000 лева, а за финалиста остават 2000 лева.

Гергана Топалова на полуфинал в Аржентина

Българката ще спори за място на финала с представителка на домакините

Александър Донски с полуфинал в Менорка

Българинът е в преследване на третия си финал за годината

Григор Димитров отпадна в Ним (ВИДЕО)

След загуба от Феликс Оже-Алиасим в четвъртфиналите на иновативния турнир по тенис

Джесика Пегула постигна нова победа на турнира в Чарлстън

Водачката в схемата и шампионка от миналата година Джесика Пегула се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на клей от сериите УТА 500 в Чарлстън (САЩ) с награден фонд 2 300 000 долара.

Изабелла Шиникова се класира за четвъртфиналите в Египет

Българката отпусна едва два гейма на съперничката си

Росица Денчева с четвъртфинал в Италия

В следващия си мач българката може да срещне бивша полуфиналистка от Ролан Гарос